adplus-dvertising

Rusya’dan gıda kriziyle ilgili “Yaptırımları kaldırın” önerisi!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İtalya Başbakanı Mario Draghi ile yaptığı görüşmede, yaptırımların kaldırılması halinde gıda krizinin çözümüne katkı sağlayabileceklerini belirtti.
Takip et
Rusya’dan gıda kriziyle ilgili “Yaptırımları kaldırın” önerisi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kremlin’den yapılan açıklamaya göre, Putin, Draghi ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Putin, Karadeniz ve Azak Denizi’ndeki limanlardan sivil gemilerin güvenli çıkışı için her gün insani koridoru açtıklarını söyleyerek, Ukrayna’nın Rusya ile müzakereleri dondurmasını da değerlendirdi.

Rusya’dan gıda kriziyle ilgili “Yaptırımları kaldırın” önerisi!

Küresel gıda güvenliği konusunun da detaylıca ele alındığı görüşmede, Putin, Rusya’ya yönelik, tarım ürünlerinin dünya pazarlarına arzıyla alakalı problemlerle alakalı suçlamaların esassız olduğuna dikkat çekti.

Putin, ortaya çıkan problemlerin imalat, lojistik zincirlerinin işleyişindeki aksamalar ve Kovid-19 salgını döneminde Batılı ülkelerin uyguladığı mali politikalarla alakalı olduğuna işaret etti.

KRİZİN AŞILMASI İÇİN YAPTIRIMLARIN KALDIRILMASI ŞARTI

Gıda alanındaki problemlerin, ABD ve Avrupa Birliği’nin Rusya’ya yönelik yaptırımlarla ağırlaştığının vurgulandığı görüşmede, Putin, Batılı ülkelerin siyasi gayelerle uyguladığı kısıtlamaların kaldırılması koşuluyla Rusya’nın tahıl ve gübre ihracatı yoluyla gıda krizinin aşılmasına mühim bir katkı yapmaya hazır olduğunu söyledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.