adplus-dvertising

Rusya’dan dünyaya açık tehdit! Ukrayna’ya kimse müdahale etmesin…

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna’daki sürece dışarıdan bir müdahale olması vaziyetinde bunu Rusya’ya yönelik bir tehdit sayıp karşılık vereceklerini ifade ederek, “Dışarıdan biri Ukrayna’ya müdahale etmeye çalışırsa, yanıtımız yıldırım hızında olacaktır” şeklinde konuştu.
Takip et
Rusya’dan dünyaya açık tehdit! Ukrayna’ya kimse müdahale etmesin…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, St. Petersburg şehrindeki Tauride Sarayı’nda Rusya Federal Meclisi mensuplarına hitap etti. Putin, 2020 senesinde yapılan yeni Anayasa referandumu ile parlamentonun güçlendirildiğini savunarak, “2020 senesinde kabul edilen Anayasa değişikliklerinin yalnızca parlamentonun konumunu ve etkisini güçlendirmekle kalmayıp doğrudan parlamenterlerimizi de güçlendirdiğimiz aşikardır. Öte Yandan vurgulamak isterim, Rusya’nın bağımsızlığını ve egemenliğini daha çok pekiştirmek için herhangi bir dış gücün yönlendirmesi ve müdahalesi olmadan ulusal yargının geliştirilmesi için şartlar yaratıldı. Ülkemizde gücün kaynağı yalnızca Rusya halkıdır. Temsilcilerimiz, parlamentodaki siyasi partilerimiz birbirleriyle olan bütün rekabete karşın anavatanımızın savunması ve güvenlik problemlerinin çözümü konusunda ve temel ulusal çıkarlar söz konusu olduğunda her zaman birleşik bir tutum sergiliyorlar” şeklinde konuştu.

“Ukrayna’ya operasyonlar Donbass, Kırım ve bütün Rusya’nın güvenliğini sağlayacak”
Ukrayna’daki askeri operasyonların kendileri için önemine dikkat çeken Putin, “24 Şubat’ta başlatılan Donbass ve Ukrayna’da yürüttüğümüz özel askeri operasyonun bütün görevleri asla yerine getirilecektir. Bu Donbass, Kırım ve bütün Rusya’nın batış ve güvenliğini sağlayacaktır. Asker ve subaylarımızın anavatanımızı çoktan beri sarmış olan tehlikeyi engellediğini açıkça görmeliyiz. Cesaretleri, kararlılıkları, kahramanlıkları ile topraklarımızda ortaya çıkacak büyük çaplı bir çatışmayı engellediler. Tarihsel olarak Rusya’yı kontrol altına alma politikası izleyen ve bu politikayı sürdüren kuvvetlerin, kendilerine göre böylesine bağımsız, büyük, hatta devasa bir ülkeye ihtiyacı yoktur. Yalnızca varlığımızın gerçeğiyle kendileri için bir tehlike yarattığına inanıyorlar” şeklinde konuştu.

“Bugünün ekonomik boğma planları da başarısız oldu”
Ukrayna operasyonlarına başlamalarının sonrasında kendilerine uygulanan ekonomik ambargoların başarısız olduğunu savunan Putin, “Hedeflerine hiçbir zaman ulaşamadıkları için Rusya’ya karşı ekonomik bir savaş için büyük hazırlıklar yapıyorlar. Bugünün ekonomik boğma planları da başarısız oldu. Çözümlerimiz, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza, çocuklu ailelere ve yaşlılara doğrudan yardım temin etmeyi amaçlıyor. Ekonominin kilit sektörleri, stratejik işletmeler, küçük ve orta ölçekli işletmeler de destek sağlanıyor ve sağlanmaya devam edilecek” şeklinde konuştu.

“Dışarıdan biri Ukrayna’ya müdahale etmeye çalışırsa, yanıtımız yıldırım hızında olacaktır”
Ukrayna’ya başlattıkları askeri operasyonlara dış müdahaleleri kabul etmeyeceklerini savunan Putin, “Dış kuvvetler tarafından aşağı yukarı her sene komşu ülke ile karşı karşıya getirildik. Daha sonra Rusya ve Ukrayna’yı doğrudan bir çatışmanın içine soktular. Kırım ve Donbass’a askeri saldırı da dahil olmak üzere bu tür planlar, ne yazık ki bugünün neticelerini getirdi” şeklinde konuştu.
Ukrayna’da olanlara müdahaleyi doğrudan kendilerine yönelik bir müdahale olarak algılayacaklarını dile getirerek, “Dışarıdan biri Ukrayna’ya müdahale etmeye çalışırsa, yanıtımız yıldırım hızında olacaktır” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.