Rusya’dan balistik füze hamlesi… Moskova’nın batısına balistik füze yerleştirildi

Şubat ayında sona erecek ABD ile Rusya arasındaki yeni stratejik silahların azaltılması anlaşması öncesi Rusya’dan bir hamle geldi. Moskova’nın batısına kıtalararası balistik füze yerleştirildi.
Takip et
Rusya’dan balistik füze hamlesi… Moskova’nın batısına balistik füze yerleştirildi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’ni tedirgin edecek bir adım daha attı. Moskova’nın batısına yeni balistik füze yerleştirildi.

Silahlanmanın önüne geçmek için Rusya ile ABD arasında geçerliliğini koruyan yeni stratejik silahların azaltılması anlaşması, Şubat ayında sona eriyor. Anlaşmasının yenilenmesi için görüşmeler sürerken Rusya ülkenin farklı noktalarına balistik füzeler yerleştirmeye devam ediyor.

Rusya Savunma Bakanlığı, YARS isimli Rus yapımı termonükleer kıtalararası balistik füzenin Moskova’nın batısındaki Kaluga bölgesindeki Kozelsk şehrine yerleştirildiği duyurdu. Şehir, Belarus, Ukrayna, Litvanya, Letonya ve Estonya gibi ülkelere yakın bir noktada bulunuyor.

Rusya Savunma Bakanlığı, balistik füzenin nükleer caydırıcılık maksadıyla ve geçtiğimiz sene planlanan program kapsamında konuşlandırıldığını belirtiyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.