adplus-dvertising

Rusya’dan ABD’ye Covid-19 suçlaması!

Rusya Silahlı Kuvvetleri Radyasyon, Kimyasal ve Biyolojik Savunma Güçleri Komutanı Igor Kirillov, korona virüsün insan yapımı olduğunu ve ABD’nin yürüttüğü projeler çerçevesinde yayıldığını savundu.
Takip et
Rusya’dan ABD’ye Covid-19 suçlaması!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bütün dünyayı etkisi altına alan, insan yaşamını ve küresel ekonomiyi baltalayan korona virüs salgınıyla alakalı Rusya Silahlı Kuvvetleri Radyasyon, Kimyasal ve Biyolojik Savunma Güçleri Komutanı Igor Kirillov ABD’yi suçladı. Korona virüs salgınının ortaya çıkmasında ABD’nin parmağının olabileceğini belirten Kirillov, “ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı’nın, yeni korona virüsün ortaya çıkmasında rol oynaması olasılığını değerlendiriyoruz. Ajans, 2009’dan beri yeni korona virüs türlerini inceleyen Predict programını finanse ediyor” ifadelerini kullanarak, ABD merkezli “Metabiota” firmasının Ukrayna’daki bu tür çalışmalarda da görev aldığını hatırlattı.

ABD’li yetkililerin daha önce bu gibi çalışmaları devamlı olarak itiraf ettiğini savunan Kirillov, “ABD yönetiminin dar hedefli biyolojik çalışmaları göz önüne alındığında ve bu tür açıklamalar bizi yeni korona virüs pandemisinin nedenlerine ve ABD askeri biyologlarının korona virüsün ortaya çıkması ve yayılmasındaki rolüne tekrardan bakmaya neden oluyor” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.