adplus-dvertising

Rusya’dan 29’u gazeteci toplam 49 İngiliz’e yaptırım

Rusya Dışişleri Bakanlığı, İngiltere’nin, Rus firma yöneticilerine ve medya temsilcilerine yaptırım uygulamasına karşılık olarak 29’u İngiliz basın mensubu olmak üzere aralarında ordu ve savunma sanayi temsilcisinin bulunduğu toplam 49 kişiye yaptırım uyguladı.
Takip et
Rusya’dan 29’u gazeteci toplam 49 İngiliz’e yaptırım
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İngiltere’nin Ukrayna’ya yönelik saldırıları sebebiyle yaptırım uyguladığı Rusya, misilleme olarak İngiliz basın mensubu, ordu ve savunma sanayi temsilcilerini hedef aldı. Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 29’u basın mensubu olmak üzere aralarında ordu ve savunma sanayi temsilcisinin bulunduğu toplam 49 kişiye yaptırım uyguladığı duyurularak, söz konusu adların Rusya’ya girişinin yasaklandığı aktarıldı.

Rusya’dan 29’u gazeteci toplam 49 İngiliz’e yaptırım

Açıklamada, “Listede yer verilen İngiliz basın mensupları, Rusya, Ukrayna ve Donbass’taki olaylar hakkında kasıtlı olarak yanlış ve tek taraflı bilgilerin yayılmasına aracı oluyorlar. Önyargılı değerlendirmeleriyle İngiliz toplumunda Rus düşmanlığının körüklenmesine de katkıda bulunuyorlar. İngiltere savunma kompleksiyle ilişkili kişiler, Nazi oluşumları tarafından sivilleri öldürmek ve sivil altyapıyı yok etmek için kullanılan Ukrayna’ya silah tedarikine ilişkin kararların alınmasına katılıyor” dendi.

Bakanlık tarafından yaptırım uygulanan kişiler arasında, The Guardian muhabiri Shaun Walker, Daily Telegraph yazarı Con Coughlin, Sky News muhabiri Stuart Ramsay, The Times’ın Genel Yayın Yönetmeni John Witherow, Daily Telegraph’ın Genel Yayın Yönetmeni Chris Evans, The Guardian Genel Yayın Yönetmeni Katharine Sophie Viner, İngiliz Savunma Bakan Yardımcısı Jeremy Mark Quin, İngiltere Hava Kuvvetleti Komutanı Michael Wigston, İngiliz Avam Kamarası mensubu Samuel Wilson, Gregory Lloyd Cambell gibi mühim adlar yer aldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.