adplus-dvertising

Rusya’da savaş yüzünden Putin’in popülaritesi düşüyor!

Rusya’da sayıları her geçen gün artan üst düzey adlar Putin’in aldığı savaş kararından şikayetçi. Ukrayna işgalini ülkelerini senelerce geriye götürecek ‘felaket bir hata’ olarak gören Kremlin çalışanları Rus liderin bu konuda gelen bütün eleştirilere kulağını kapattığını ileri sürüyor.
Takip et
Rusya’da savaş yüzünden Putin’in popülaritesi düşüyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya’nın Ukrayna’ya başlattığı savaş hız kesmeden devam ederken Rusya Devlet Başkanı Putin’e gelen eleştiriler yakın çevresine kadar ulaştı.

Putin’e darbe yapılacağı iddiaları ayyuka çıkarken istihbarat servisi, ordu ve Kremlin içinden pek çok kişinin savaştan şikayetçi olduğu öğrenildi.

RUSYA’YI SENELERCE GERİYE GÖTÜRECEK FELAKET BİR HATA

Bloomberg’e konuşan ve isminin açıklanmasını istemeyen bir kaynak Kremlin çalışanlarının Ukrayna işgalini ülkelerini senelerce geriye götürecek ‘felaket bir hata’ olarak gördüğünü belirtti.

Cephede verilen ağır kayıplar ve Batı’nın uyguladığı sert yaptırımların Rusya’yı senelerce izolasyona mahkum edeceğini düşünen Kremlin çalışanları Moskova’nın öbür ülkelerle uzun zaman arasının düzelmeyeceğine inanıyor.

Rusya’da savaş yüzünden Putin’in popülaritesi düşüyor!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin

NÜKLEER SİLAH KORKUSU

Putin’in çok yakın çevresindeki insanlar bile Rusya’nın sakat bir ekonomi ve sınırlı küresel etki ile baş başa kalacağı konusunda endişelenirken bir kesim Ukrayna işgali başarısız olursa Rus liderin nükleer silah kullanmaya yönelebileceğinden korkuyor.

Bloomberg bugün yayınladığı haberde Kremlin’de doğrudan bilgi sahibi olan 10 kaynak ile iletişime geçtiğini ve Putin’den şikayetçi olan kişilerin sayısının her gün arttığını ve üst düzey pozisyonlara yayıldığını söyledi.

PUTİN KESİNLİKLE ELEŞTİRİ KABUL ETMİYOR

Kaynakların açıklamasına göre Putin Batı yaptırımlarının vereceği zararı kabul ederken, kendisinin çatışmaya Batılı kuvvetler tarafından itildiğini ileri sürüyor.

Kendisini tarihi bir görevde gören ve Rus halkının tam desteğine sahip olduğuna inanan Rus lider savaş planının siyasi ve ekonomik zararları konusunda yapılan eleştirileri asla kabul etmiyor.

SAVAŞ 7. HAFTASINA GİRDİ, RUSYA ŞAŞKIN

Askeri analistler savaşın başladığı ilk günlerde Rusya’nın bir kaç hafta içinde Kiev’i almayı planladığını söylüyor. Rus gizli servisini yirmi senedir izleyen Andrei Soldatov savaş 7. haftasına girmişken bocalayan işgalle alakalı Rusya’da hayal kırıklığının arttığını belirtti.

Bloomberg’in haberinde Kremlin’in Batı yaptırımlarının genişliği ve ölçeği karşısında şaşırdığı fakat gene de Putin karşısında ciddi bir meydan okuma beklemediği söylendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.