Rusya’da petrol rafinerisinde yangın çıktı!

Rusya’nın en büyük özel petrol rafinerisi şirketi olan Antipinsky Petrol Rafinerisi’nde yangın çıktı.
Takip et
Rusya’da petrol rafinerisinde yangın çıktı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya’nın Tümen şehrindeki Antipinsky Petrol Rafinerisi’nde sabah saatlerinde henüz tespit edilemeyen bir sebeple yangın çıktı. Yangın alarmı verilmesiyle rafineride bulunan ortalama 200 kişi, görevliler tarafından tahliye edildi. Rusya Acil Vaziyetler Bakanlığı’na bağlı 86 personel ve 30’a yakın yangın söndürme aracı, rafineriye yönlendirildi.

2 SATTE SÖNDÜRÜLDÜ Rusya’da petrol rafinerisinde yangın çıktı!

Öte Yandan muhtemel bir facia olasılığına karşı çok sayıda ambulans ekibi de tesise gönderildi. TSİ 07:42’de başlayan yangın, ekiplerin 2 saatlik çabası neticesi söndürüldü.

FACİANIN EŞİĞİNDEN DÖNÜLDÜ Rusya’da petrol rafinerisinde yangın çıktı!

Tümen valisi, tesislerde çıkan yangında hiç kimsenin yaralanmadığını, öte yandan tesis çevresindeki halkın da bölgeden uzaklaştırıldığını belirterek, rafinerideki tankerin boş olması sebebiyle muhtemel bir facianın eşiğinden dönüldüğünü söyledi.
Yangını görüntülemek için rafineriye giden basın mensuplarına görevliler tarafından müdahale edildi ve bazı basın mensuplarının kameraları alındı.
Rusya’nın en büyük özel kuruluşu olarak faaliyet gösteren Antipinsky Petrol Rafinerisi senelik 7 buçuk milyon ton petrol imalatı yapabilme hacmine sahipken, petrol boru hatlarına senelik 2.3 milyon ton petrol pompalıyor.

Rusya’da petrol rafinerisinde yangın çıktı!

Antipinsky Petrol Rafinerisi 2016’da Forbes tarafından, Rusya’daki en kuvvetli 200 firma arasında 43. esnada gösterilmişti. Rafinerinin bağlı olduğu Novy Stream adlı firma hakkında Rus mahkemesinin iflas kararı vermesi sonrası rafineri, Rus Sberbank’ın eline geçmiş ve daha sonra açılanle ile Rusinvest adlı firma tarafından satın alınmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.