adplus-dvertising

Rusya’da hortum: 1 ölü

28 Haziran 2022, 17:42 tarihinde eklendi
Rusya’ya bağlı Çuvaşistan’da çıkan hortum sırasında yıldırım düşmesi neticesi 1 kişi yaşamını yitirdi, 73 evde büyük hasar yaşandı.
Takip et
Rusya’da hortum: 1 ölü
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya’ya bağlı Çuvaşistan Cumhuriyeti’nde bugün ortaya çıkan hortum büyük bir felakete yol açtı. Metrelerce yüksekliğe ulaşan hortum yerleşim alanlarına ilerleyince bölgede büyük bir panik meydana geldi.

Rusya’da hortum: 1 ölü

Evlerin çatıları uçarken, elektik hatlarının hortuma kapılmasıyla patlamalar yaşandı. Hortum sırasında otobüs durağında bekleyen 55 yaşındaki bir kişi, yıldırım düşmesi neticesi yaşamını yitirdi.

Saatte 100 kilometre hıza ulaşan fırtınayla beraber ortaya çıkan hortum bir müddet sonra etkisini kaybederken 73 eve hasar verdiği öğrenildi. Çuvaşistan Devlet Acil Vaziyet Komitesi hortum felaketi sebebiyle elektik hatlarının zarar görmesi neticesi 11 bin 500 kişinin elektriksiz kaldığını açıkladı.

Rusya’da hortum: 1 ölü

Çuvaşistan Cumhuriyeti Acil Vaziyetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, mevsim geçişleri sırasında oluşan hortum ve fırtınalar neticesi 2022 senesinde şimdiye kadar 34 kişi öldü, 45 kişi yaralandı, 729 yerleşim alanında da yangın çıktı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.