adplus-dvertising

Rusya, Ukrayna’ya karşı düzenlediği saldırıları 9 Mayıs’ta bitirebilir!

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’dan Ukrayna’da devam eden savaşla alakalı dikkat çeken bir açıklama geldi. Lavrov Ukrayna’daki operasyonlarını, İkinci Dünya Savaşı’nda Nazilere karşı kazandıkları zaferin sene dönümü olan 9 Mayıs’ta bitirmek üzere hızlandırmayı hedeflemediklerini belirtti.
Takip et
Rusya, Ukrayna’ya karşı düzenlediği saldırıları 9 Mayıs’ta bitirebilir!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sergey Lavrov, İtalyan televizyon kanalı “Rete 4″te, Rusya-Ukrayna savaşına yönelik değerlendirmelerde bulundu. Lavrov, Rusya’nın Ukrayna’daki savaşı, İkinci Dünya Savaşı’nda Nazilere karşı zafer elde ettiği 9 Mayıs’ta bitireceğine dair çıkan haberlere ilişkin açıklama yaptı.

“RUSYA HIZLANDIRMAYI AMAÇLAMIYOR”

Çıkan haberleri yalanlayan Lavrov, “Rusya, Ukrayna’daki özel operasyonun tamamlanmasını, Nazizm’e karşı kazanılan 9 Mayıs Zafer Günü’ne kadar hızlandırmayı amaçlamıyor. Askerlerimiz eylemlerini belirli bir tarih üstüne yapay olarak uyarlamayacak. Ukrayna’daki operasyonun ritmi her şeyden önce sivil halk ve Rus askeri personeli için riski en aza indirme gereksinimine bağlıdır.” ifadelerini kullandı.

Rusya, Ukrayna’ya karşı düzenlediği saldırıları 9 Mayıs’ta bitirebilir!

NÜKLEER SAVAŞ AÇIKLAMASI

Ukrayna’daki Nazi varlığının inkar edilemeyeceğini, bazı Ukraynalı askerlerin vücutlarında Nazi sembollerinden dövmeleri olduğunu savunan Lavrov, “(Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir) Zelenskiy’nin Yahudi olduğunu söylüyorlar. Bana göre Hitler’in de Yahudi kökleri vardı. En büyük Yahudi karşıtları, Yahudilerdir.” yorumunu yaptı.

Sergey Lavrov, nükleer savaştan kaçındıklarını fakat bu riski küçümsemediğini de belirtti. Rusya Dışişleri Bakanı, “Kiev’in Rusya ile barış görüşmelerini sabote ettiğini” savundu. (AA)

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.