adplus-dvertising

Rusya, Ukrayna’nın tarım ekipmanları ve ürünlerine göz dikti!

2 aydır devam eden Rusya-Ukrayna savaşında şok bir iddia ortaya atıldı. Daha önce tecavüz, yağma, hırsızlık, sivilleri öldürme gibi suçlamalarla karşı karşıya kalan Rus ordusuna bu defa ortalığı gerçekten karıştıracak bir suçlama yöneltildi. İddiaya göre Rus ordusunun hedefinde artık Ukrayna’nın tarım ekipmanları ve ürünleri var.
Takip et
Rusya, Ukrayna’nın tarım ekipmanları ve ürünlerine göz dikti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya Ukrayna’yı işgal etmeyi 69 gündür sürdürüyor. Rusya savaşta hedeflerine başarıyla ulaşarak adım adım ilerlediğini öne sürse de genel kanı Putin’in planlarının istediği gibi gitmediği yönünde. Bu sırada yeni ve savaşa damgasını vuracak bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre, Rus askerleri Ukrayna’nın çiftlik ekipmanlarını çalıyor.

Rusya, Ukrayna’nın tarım ekipmanları ve ürünlerine göz dikti!

Ukrayna’nın insan hakları şefi Lyudmyla Denisova Rusya’yı tahıl deposuna füze saldırısı düzenlemekle suçladı. Sosyal medya hesabından gönderi paylaşarak açıklamalar yapan Denisova Rus kuvvetlerinin “Ukrayna’da kıtlığa yol açmak için kasıtlı olarak tedbirler aldığını” dile getirdi.

Rus askerlerini tarım ekipmanlarını çalmakla da suçlayan Denisova’ya göre Rus askerlerinin hırsızlıkları ilk olarak mart ayının ortalarında kayıtlara geçti.

GÖRÜNTÜLER PAYLAŞILDI

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy’in eski sözcüsü Iuliia Mendel ise Rusya’nın Ukrayna’ya ait tarım ekipmanlarını hedef aldığı saldırılarda ortaya çıkan hasarı gözler önüne seren fotoğraflar paylaştı. Mendel’in yanı sıra Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Emine Dzheppar da Rusya’yı depoyu “kasten” vurmakla suçlayarak video paylaştı.

Rusya, Ukrayna’nın tarım ekipmanları ve ürünlerine göz dikti!

ZELENSKİY: İMHA SAVAŞI

Zelenskiy de iddiaları destekleyerek Rus güçlerinin bir depoyu tahıl, diğerini gübre ile vurduğunu belirterek şu şekilde konuştu:

“Seçtikleri hedefler, Ukrayna’ya karşı savaşın Rus ordusu için bir imha savaşı olduğunu bir defa daha kanıtlıyor. Tarımsal işletmelerin depolarını hedef aldılar.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.