adplus-dvertising

Rusya Türkiye’ye uçak seferlerini durdurdu!

Rusya'nın Türkiye'de artan koronavirüs vakaları sebebiyle uçuşları durdurması ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, açıklama yaptı. Çavuşoğlu, "Kararın arkasında siyasi bir gerekçe görmüyorum" ifadelerini kullandı.
Takip et
Rusya Türkiye’ye uçak seferlerini durdurdu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kararın olumsuz etkileri olacağını belirten Çavuşoğlu, “Uçuşların başlaması konusunda çalışıyoruz” şeklinde konuştu. Çavuşoğlu, “Kararın arkasında siyasi bir gerekçe görmüyorum” ifadelerini de kullandı.

RUSYA UÇUŞLARI ASKIYA ALDI

Rusya Başbakan Yardımcısı Golikova, Türkiye ile Rusya arasındaki normal ve charther uçuşların 15 Nisan-1 Haziran arasında sınırlandırma kararı alındığını açıkladı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle çeşitli tedbirler alınacağını ifade eden Golikova, “Türkiye ile Rusya arasındaki normal ve charther uçuşların 15 Nisan-1 Haziran arasında sınırlandırmasına karar verildi.” şeklinde konuştu.

İstanbul ile Moskova arasında haftada iki uçuş gerçekleştirilebileceğini kaydeden Golikova, “Öte Yandan Türkiye’de bulunan Rus vatandaşlarının Rusya’ya dönüşü ve Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin inşasında yer alanların ulaşımı için uçuşlar korunacak.” diyerek konuştu.

Süreci yakından takip etmeyi devam ettireceklerini söyleyen Golikova, salgınla alakalı gelişmelerin olumlu yönde ilerlemesi halinde uçuşların tekrar normale döneceğini belirtti.

KREMLİN’DEN KRİTİK AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Edoğan’ın Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile yaptığı görüşme arasındaki bir bağ olup olmadığı biçimindeki sorusuna “Hayır. Bu karar, endişe verici epidemiyolojik vaziyetten kaynaklanıyor” cevabını veren Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, yaptığı son dakika açıklamasında, Rusya’nın Türkiye’yle havayolu ulaşımını kısıtlama kararını Türkiye’de Kovid-19 vakalarının keskin şekilde artması sebebiyle aldığını belirtti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.