adplus-dvertising

Rusya Merkez Bankası açıkladı “Ekonomi kriz büyüyor…”

Rusya Merkez Bankası, ülkede meydana gelen krizi analiz ettiği bir rapor yayınladı. Rapora göre ülke, 1990 senesinden bu yana en büyük ekonomik krizin içinde.
Takip et
Rusya Merkez Bankası açıkladı “Ekonomi kriz büyüyor…”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya Merkez Bankası, ülkenin yaşadığı savaş ortamının getirdiği yaptırımlarla ekonomisi sarsılınca ülkedeki krizi değerlendiren bir “Para politikası Raporu-Mayıs 2022″i yayınladı.

Banka, meydana gelen krizi, “90’lardan bu yana yaşananların en büyüğü” olarak tanımladı.

“EN ÖNEMLİ ZORLUK”

Raporda, ülkedeki krizin, Rus ekonomisi için 90’lı senelerden bu yana meydana gelen “en mühim zorluklardan biri” olduğu söylendi.

YAPTIRIMLARIN 2024’E KADAR SÜRMESİNİN BEKLENİYOR

Batılı ülkelerin Rusya’ya uyguladığı yaptırımların 2024’e kadar sürmesinin beklendiğine işaret edilen raporda, Genel olarak devam eden belirsizlikler ve Rus ihracatına yönelik kısıtlamalar, küresel emtia piyasalarındaki fiyatları yüksek tutmaya devam edecek.” değerlendirmesine yer verildi.

İHRACAT ÜRÜNLERİ İNDİRİMLİ FİYATLARLA SATMAYA DEVAM EDİLECEK

AA’nın haberine göre, Rusya’nın ana ihracat ürünlerini indirimli fiyatlarla satmaya devam edeceği görüşüne yer alan raporda, bu vaziyetin, Rus ihracatını “değer” bakımından olumsuz yönde etkileyeceği söylendi.

2023 ORTASINDA YAPTIRIMLARLA UYUM SAĞLANACAK

Raporda, Rus ekonomisinin 2023 ortası itibarıyla yaptırımlara mühim oranda uyum sağlayacağı kaydedilirken “2022 krizi, Rus ekonomisi için 90’lı senelerden bu yana meydana gelen en mühim zorluklardan biri. Rus hükûmeti ve Rusya Merkez Bankası, ekonomideki yapısal değişikliği destekleyecek.” ifadesine yer verildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.