Rusya Lideri Vladimir Putin Kuran’dan Ayet Okudu

Türkiye-Rusya-İran arasındaki üçlü zirve Ankara'da yapıldı. İlginç anların yaşandığı zirvede Rusya lideri Putin, Kuran'dan ayet okudu.

Türkiye-Rusya-İran arasında gerçekleştirilen üçlü zirve Ankara’da yapıldı. Zirvenin bir numaralı konusu tabiki Suriye oldu. Liderler, Suriye’de neler yapılabileceğini uzun uzadıya konuştu.

SUUDİ ARABİSTAN-İRAN GERİLİMİ GÜNDEME GELMEDİ

Zirvede Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den ilginç bir hareket geldi. Putin zirvede Suudi Arabistan-İran geriliminin gündeme gelmediğini söyledi. Açıklamaları esnasında, Suudi Arabistan’da tesislere gerçekleştirilen saldırının toplantıda gündeme gelmediğini fakat Yemen’de insani dram ve felaket yaşandığını söyleyen Putin, Kur’an-ı Kerim’den ayet okuyarak bu krizin çözümü ile alakalı öneri yaptı.

PUTİN KURAN’DAN AYET OKUDU

Putin, “Krizin çözümü için bütün taraflar arasında bir çözüm üretilmesi lazım. Mesela bunu da Müslüman devlet olan Türkiye’de bulunurken Kur’an’dan atıfta bulunmak istiyorum: ‘Allah’ın sözlerini anımsayınız, siz düşmansınız fakat Allah sizin gönüllerinizi barıştırdı ve sizi dost yaptı.’ Sizi bölen meseleler arka planda olmalıdır. Manevi yakınlık ön plana çıkmalıdır. Şiddetin kabul edilmezliği hususunda Kur’an’da sözler var.” diye konuştu.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı