adplus-dvertising

Rusya: ‘Letonyalı vekiller, provokasyonlarına son vermeli’

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Rusya’nın Letonya parlamentosunda “teröre destek veren ülke” ilan edilmesinin sonrasında, “Letonyalı vekiller, provokasyonlarına son vermeli” şeklinde konuştu.
Takip et
Rusya: ‘Letonyalı vekiller, provokasyonlarına son vermeli’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Letonya parlamentosunda milletvekilleri tarafından Rusya’nın “teröre destek veren ülke” kategorisine alınmasının sonrasında Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova’dan açıklama geldi. Zaharova, Letonyalı vekillerin aldığı kararı eleştirerek, “Letonyalı vekiller bu gibi provokasyonlara son vermeli ve öncelikle ülkesinin ve vatandaşlarının çıkarlarına odaklanmalı. Bazı sakıncalı ülkelerin küstahça ve kendinden emin kararlar alması kolektif batının uluslararası hukukun evrensel normlarını ve ilkelerini değiştirmek için uzun zamandır izlediği yolla kesişmektedir” ifadelerini kullandı.

Letonya parlamentosunda yapılan son toplantıda Rusya’nın teröre destek veren ülkeler kategorisine alınması, Rusya ve Belarus’a karşı yaptırımların arttırılması, Belarus ve Rusya vatandaşlarına vize kısıtlaması yönünde kararlar alınmış, aynı zamanda Ukrayna’ya da mali, askeri, insani ve diplomatik desteklerin alınması da yasalaşmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.