adplus-dvertising

Rusya, Kiev’den vazgeçmiyor saldırılar devam edecek!

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Moskova’nın Ukrayna’daki operasyonlarının Batı’nın yaptırımlarına ve Kiev’e sunduğu askeri yardımlara karşın devam edeceğini açıkladı.
Takip et
Rusya, Kiev’den vazgeçmiyor saldırılar devam edecek!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü (KGAÖ) Savunma Bakanları Konseyi toplantısında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Şoygu, yaptığı açıklamada “Batı’nın Kiev rejimine sunduğu kapsamlı yardıma ve Rusya’ya yönelik yaptırım baskısına karşın özel askeri harekata bütün görevler eksiksiz olarak yerine getirilene dek devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Rusya, Kiev’den vazgeçmiyor saldırılar devam edecek!

Rusya, Kiev’den vazgeçmiyor saldırılar devam edecek!

‘MÜTTEFİKLERİMİZE DE BASKI YAPILIYOR’

Sputnik Türkiye’de yer verilen habere göre Rusya’nın müttefiklerine de baskı yapıldığının altını çizen Şoygu, Rusya’nın onlara gereken her türlü yardımı sunacağını söyledi.

‘UKRAYNA’DA 6 BİNDEN FAZLA YABANCI PARALI ASKER VAR’

Rusya Savunma Bakanı, Ukrayna’da 6 binden fazla yabancı paralı askerin görev yaptığını da kaydetti.

Özel askeri firmaların askeri danışmanlarının ve çalışanlarının Ukrayna’ya gönderilmeye devam ettiğini belirten Şoygu, şu anda yabancı paralı askerlerinin sayısının 6 binin üstünde olduğunu ifade etti.

Şoygu, Ukrayna ordusunun yenilgi almasından endişe eden Batılı ülkelerin Kiev’e acil olarak ölümcül silah sevkiyatı organize ettiğini de sözlerine ekledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.