Rusya, İngiltere’nin Akdeniz’e düşen F-35 savaş uçağının peşine düştü!

İngiltere’ye ait bir F-35 jetinin Akdeniz üstündeki rutin operasyonlar esnasında denize düştü. İngiliz basını Kraliyet Donanması’nın F-35 jetini enkazına ulaşmak için Rusya ile yarıştığını duyurdu.
Takip et
Rusya, İngiltere’nin Akdeniz’e düşen F-35 savaş uçağının peşine düştü!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İngiltere’ye ait bir F-35 jetinin Akdeniz üstündeki rutin operasyonlar esnasında denize düştüğü açıklandı.

Savunma Bakanlığı’nın açıklamasında, “HMS Queen Elizabeth gemisinden kalkan uçağın pilotunun bu sabah Akdeniz’deki rutin uçuş operasyonları esnasında kendini fırlattığı” söylendi.

İngiliz basını Kraliyet Donanması’nın F-35 jetini enkazına ulaşmak için Rusya ile yarıştığını duyurdu.

Aynı haberlere göre, uçaktaki teknoloji, F-35B’nin görülmeden süpersonik hızlarda uçmasını sağlayan çok gizli radar ve sensörlere ev sahipliği yapıyor.

İngiliz Silahlı Kuvvetleri dün gece, Rus donanmasının eline geçmesi olasılığına karşı savaş uçağının parçalarını kurtarmak için büyük bir uğraş verdi.

Daily Mail’in haberine göre, uçağın enkazı Çarşamba öğleden sonra bulundu. Fakat konu ile alakalı henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Daha önce kaza ile alakalı yapılan açıklamada pilotun güvenli biçimde gemiye geri döndüğü bilgisine yer verilmiş ve olayla alakalı soruşturma başlatıldığı, bu sebeple daha çok yorum yapılmayacağın altı çizilmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.