adplus-dvertising

Rusya, Donbas için saldırıya geçti!

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, “Artık Rus birliklerinin uzun zamandır hazırlandıkları Donbas için savaşa başladığını söyleyebiliriz” ifadesini kullandı.
Takip et
Rusya, Donbas için saldırıya geçti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Başdanışmanı Oleksiy Arestoviç ise Rus ordusunun Ukrayna’nın doğusundaki yeni taarruzda dört bölgeyi ele geçirmeyi amaçladığını söyledi.

Rusya, Donbas için saldırıya geçti!

Zelenskiy, yayımladığı video mesajında, Rus ordusunun Donbas’ta taarruza başladığını, ne kadar Rus askeri sevk edilirse edilsin Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’nin bölgeyi ve devleti savunacağını söyledi.

Rusya, Donbas için saldırıya geçti!

Zelenskiy, “Artık Rus birliklerinin uzun zamandır hazırlandıkları Donbas için savaşa başladığını söyleyebiliriz. Artık Rus ordusunun mühim bir kısmı bu taarruza odaklanmış vaziyette. Oraya ne kadar Rus askeri sevk edilirse edilsin, savaşacağız. Kendimizi savunacağız. Bunu her gün yapacağız. Ukrayna’ya ait hiçbir şeyden vazgeçmeyeceğiz.” diyerek konuştu.

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik füze saldırıları stratejik saçmalık” Rusya, Donbas için saldırıya geçti!

Rus ordusunun Ukrayna’ya karşı füze saldırılarını azaltmadığını ve bu füze saldırılarının savaşın vaziyetini değiştirmediğini kaydeden Zelenskiy, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik füze saldırılarının stratejik saçmalık olduğunu ve bunun Rusya’nın kendi kendini silahsızlandırmasına yol açacağını savundu. Zelenskiy, Rusya’nın sabah saatlerinde Lviv, Dnipropetrovsk ve Ukrayna’nın öbür kentlerine düzenlediği füze saldırısının Ukrayna’nın, bütün dünyanın ve tarihin Rusya’dan Ukrayna’ya saldırmasından çok daha fazlasını alacağı manasına geldiğini dile getirdi.

“Savaş sonrası ekonominin kalkındırılmasına yönelik kapsamlı bir plan geliştiriyoruz” Rusya, Donbas için saldırıya geçti!

Zelenskiy öte yandan, savaş sonrası ülke ekonomisinin gelişimine ilişkin net bir anlayışın geliştirilmesi gerektiğini kaydederek, “Elbette küçük ve orta ölçekli işletmelere vergiler ve idari şartlar açısından en rahat ve özgür ortam sağlanmalıdır” dedi.

Rusya, Donbas için saldırıya geçti!

Dijitalleşme, güvenlik, savunma potansiyelinin yeni bir seviyeye çıkarılmasının en mühim önceliklerinden olduğunu, öte yandan yargı, yolsuzlukla mücadele ve öbür mühim reformların da tamamlanmasının önemini vurgulayan Zelenskiy, bütün bunların, “savaştan sonra bir sene içinde, beş sene içinde, on sene içinde, yirmi sene içinde Ukrayna’nın nasıl olacağına dair bir vizyon için çalışması” gerektiğini söyledi. Zelenskiy, “Savaş bittiğinde tam olarak hazır olmamız için detaylı bir biçimde çalışmak gerekiyor. Yıkılanların restorasyonunu, devlet yapılarının modernizasyonunu ve Ukrayna’nın gelişiminin maksimum hızlandırılmasını sağlayan kapsamlı bir plan geliştiriyoruz” ifadesini kullandı.

‘Rusya’nın dört hedefi var’ Rusya, Donbas için saldırıya geçti!

Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Başdanışmanı Oleksiy Arestoviç, Rus ordusunun Ukrayna’nın doğusundaki yeni taarruzda dört bölgeyi ele geçirmeyi amaçladığını söyledi.

Rusya, Donbas için saldırıya geçti!

Arestoviç, ulusal bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada, Rusya’nın Donbas’ta başlattığı yeni taarruzda dört hedefinin bulunduğunu kaydederek, Rusya’nın bu hedefine ulaşmaya yönelik yeni saldırısının 17 Nisan Pazar günü başladığını savundu.

Rusya, Donbas için saldırıya geçti!

Rus ordusunun genel olarak ülkenin doğusundaki savunma hattını kırmaya çalıştığını anlatan Arestoviç, Rus ordusunun ilk görevinin Luhansk bölgesindeki Rubejnoe-Popasnaya-Severodonetsk güzergahındaki toprakları ele geçirmek olduğunu ve Rusların böylece bu bölgeyi ülkenin öbür bölgelerinden kesmeye çalışacağını belirtti. Rusların ikinci hedefinin Harkiv bölgesindeki İzyum’dan Slavyansk ve Kramatorsk’a kadar olan bölgeye saldırı düzenleyerek bu toprakları ele geçirmek olduğunu ifade eden Arestoviç, Rusya’nın öbür hedeflerinin ise Zaporijya’nin Gulyaypole bölgesi ve Mariupol olduğunu söyledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.