Rusya, Denizaltı Kazasının Ayrıntılarını Paylaşmıyor!

Rusya, bir denizaltısında çıkan yangın sonucu 14 mürettebatının ölmesinin ardından, detayları “Devlet sırrı” diyerek paylaşmıyor.

Rusya’ya ait bir denizaltı, çıkan yangın sonucu kullanılamaz hale geldi. Duman zehirlenmesinden kaynaklı 14 askeri yaşamını yitirdi. Bu konuda Rusya kamuoyunu aydınlatmama kararı aldı. Sebep olarak da, “Devlet sırrı” dedi.

DETAYLI AÇIKLAMA GELMİYOR

Salı günü gerçekleşen kaza ile ilgili olarak Rusya Savunma Bakanlığı, askerlerinin duman zehirlenmesinden yaşamlarını yitirdiklerini açıkladı. Yetkililer, denizaltının nükleer enerjili olup olmadığı konusunda açıklama yapmayı ise reddetti. 14 askerin ölmesiyle ilgili olarak “Radyasyon sızıntısı” iddiaları ise güçlenmiş oldu. Putin’in sözcüsü Dmitry Peskov, denizaltıyla ilgili bilgilerin devlet sırrı olduğunu ve gizli kalacağını söyledi. Peskov konuyla ilgili olarak sadece, “Yasalara aykırı hiçbir durum yok. Bu yaşananlar tamamen Rus devletinin gizli bilgileridir” ifadelerini kullandı.

Rusya Başkanı Putin, mağdur ailelere başsağlığı diledi. Ölen mürettebata, Rusya Federasyonu Kahramanı unvanı verileceğini açıkladı. Rus haber ajanslarına göre ise, olayda en az beş mürettebatın hayatta kaldığı belirtiliyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı