adplus-dvertising

Rusya, Çin ve Hindistan’a S-500 satacak!

ABD, S-400 alan ülkelere yaptırım uygularken Rusya, ihracat anlaşmaları kapsamında yakında, Çin ve Hindistan’a S-500 satabileceğini duyurdu.
Takip et
Rusya, Çin ve Hindistan’a S-500 satacak!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD, ‘NATO teçhizatına uyumlu olmadığını ve ABD uçak teknolojisi için tehlike yarattığını’ öne sürerek, Rus yapımı S-400 savunma sistemi alan ülkelere, ABD’nin Hasımlarıyla Yaptırımlar Yoluyla Mücadele Etme Kanunu (CAATSA) kapsamında yaptırımlar uyguluyor, uygulamakla tehdit ediyor.

Moskova’daki savunma sanayii yetkililerine göre, Rus yapımı son teknoloji S-500 sistemleri de, yeni ihracat anlaşmaları kapsamında yakında Çin ve Hindistan’a satılabilir.

İLK ÖNCELİK RUS ORDUSU

Salı günü RBK gazetesine açıklamalarda bulunan Rusya Federal Askeri ve Teknik İşbirliği Servisi (FSVTS) Direktörü Dmitriy Şugayev, gelişmiş S-500 sistemlerini, ülkenin kendi savunma güçlerine dağıtmanın birinci öncelik olacağını belirtti.

Şugayev, Rus Ordusuna yeterli teslimatın yapılmasının sonrasında, tedarik anlaşmalarıyla ihracatın da mümkün olacağını belirtti.

“HİNDİSTAN VE ÇİN SATIN ALABİLİR”

Şugayev, “Hindistan’ı, Çin’i ve uzun süredir devam eden ve öngörülebilir ortaklıklarımız olan bütün devletleri sistemin gelecekteki potansiyel sahipleri olarak görüyoruz” şeklinde konuştu.

Moskova S-500’ü, yüksek hızlı savaş uçaklarını ve hatta dünya yakın yörüngesinde seyreden hipersonik silahları durdurabilen, türünün en gelişmiş silahı olarak tanıttı. Putin daha önce sistemi, ‘benzersiz’ olarak nitelendirmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.