adplus-dvertising

Rusya, büyükelçisine yapılan boyalı saldırı için Polonya’dan resmi özür talep etti

Rusya, Polonya Büyükelçisi Sergey Andreev’e gerçekleştirilen boyalı saldırı için Polonya’dan resmi özür talep etti.
Takip et
Rusya, büyükelçisine yapılan boyalı saldırı için Polonya’dan resmi özür talep etti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya’nın Polonya Büyükelçisi Sergey Andreyev, 9 Mayıs’ta Polonya’nın başkenti Varşova’da İkinci Dünya Savaşı’nda hayatını kaybeden Sovyetler Birliği askerleri için yaptırılan anıt mezardaki törenlere katıldığı sırada boyalı saldırıya uğramıştı. Saldırının sonrasında Rusya Dışişleri Bakanlığı, Polonya’nın Rusya Büyükelçisini Krzysztof Krajewski’yi Bakanlığa çağırarak, resmi özür talep etti.

Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Rusya, olayla alakalı olarak Polonya yönetiminden resmi bir özür bekliyor ve Rus Büyükelçisi ile Polonya’daki Rus kurumlarının bütün çalışanlarının güvenliğinin sağlanmasını talep ediyor. Varşova’nın taleplerimize vereceği tepkiye bağlı olarak daha ileri adımlar hakkında bir karar verilecek” dendi.

Rus büyükelçiye saldırı

Andreyev, Varşova’da İkinci Dünya Savaşı’nda hayatını kaybeden Sovyetler Birliği askerleri için yaptırılan anıta çelenk koyduğu sırada bir grup “Faşistler” diyerek bağırarak, Rusya’yı ve Andreyev’i protesto etmeye başlamış, grup yanlarında getirdikleri kırmızı boyayı büyükelçinin yüzüne fırlatmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.