Rusya, Akdeniz’de savaş gemisi sayısını arttırıyor

Son dönemde dünyanın hassas noktalarından biri haline gelen Doğu Akdeniz’de Rusya askeri gemi sayısını arttırmaya başladı.
Takip et
Rusya, Akdeniz’de savaş gemisi sayısını arttırıyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya’nın daha fazla Suriye iç savaşı sebebiyle Doğu Akdeniz sularında bulundurduğu ortalama 12 savaş gemisiyle denizaltısına Baltık filosundan yola çıkardığı dört savaş gemisinin daha eklendiği bildirildi.

‘İDLİB İÇİN’ İDDİASI

Hürriyet’ten Nerdun Hacıoğlu’nun haberine göre, Rusya Savunma Bakanlığına yakınlığı ile bilinen avio.pro haber sitesinde Moskova’nın dün bölgeye aktarımını tamamladığı takviye gücün resmi maksadı tatbikat gösteriliyor, fakat Şam rejimiyle Rusya’nın muhaliflerin kontrolündeki İdlib bölgesinde büyük bir operasyon hazırladığı öne sürülüyor. Rusya’nın son zamanda bölgeye hava ve füze saldırıları Ankara’nın tepkisini çekmişti.

SEYİR FÜZESİ ATIYOR

Rusya’nın Cebelitarık boğazı üstünden Suriye kıyılarına gönderdiği 4 savaş gemisinden ilki ‘Kalibar’ seyir füzeleriyle donatılmış ‘Boykiy’ korveti. Öbür üç gemi ‘Kaliningrad’, ‘Korolev’ ve ‘Minsk’ ise büyük çıkarma gemileri sınıfında. Üç çıkarma gemisinde Esad rejimine verilecek çok sayıda tank ve zırhlı piyade aracı bulunduğu söyleniyor. Rus askeri uzmanlara göre olası askeri harekât alanı geçtiğimiz günlerde gerginlikler meydana gelen İdlib bölgesi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.