Rusya açıkladı! Flaş İdlib gelişmesi

Moskova’da yapılan toplantının ardından Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan İdlib’de yaşanan gelişmelere ilişkin açıklama yapıldı. Rusya’dan yapılan açıklamada, “Türkiye ile İdlib’de gerilimin azaltılması konusunda anlaşmalara bağlılığımızı belirttik” denildi.

Reuters’te yer alan habere göre Rusya Dışişleri Bakanlığı, Rusya ve Türkiye’nin Suriye’nin İdlib bölgesindeki gerilimi azaltmak için yapılan mevcut anlaşmalara bağlılığın yenilendiği belirtildi.

Türk ve Rus heyetleri arasında iki gündür Moskova’da devam eden İdlib görüşmelerine ilişkin Rusya’dan açıklama geldi. Açıklamada, “Türkiye ile İdlib’de gerilimin azaltılması konusunda anlaşmalara bağlılığımızı belirttik” denildi.

Ak Parti sözcüsü Ömer Çelik, görüşmelere ilişkin daha önce yaptığı açıklamada, Türkiye’nin tezlerinin iletildiğini söylemişti.

Çelik, “Rejim, önceki sınırlarına çekilmezse bunu tahakkuk ettirmek için gerekli askeri hazırlıkları yaptığımız açık ve net bir şekilde karşı tarafa iletildi. İnsani felaketin önlenmesi için zorunlu bir yaklaşım. Bu da karşı tarafa iletildi. Heyet döndüğümüz zaman kapsamlı bir rapor verecek” ifadelerini kullanmıştı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı