adplus-dvertising

Rusya: ‘ABD ve Avrupa’dan Ukrayna’ya gönderilen silahlar vuruldu’

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Ukrayna’ya ABD ve Avrupa ülkelerinden gönderilen silah ve mühimmatın “Kalibre” füzeleri ile vurulduğunu belirtti.
Takip et
Rusya: ‘ABD ve Avrupa’dan Ukrayna’ya gönderilen silahlar vuruldu’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Rus ordusunun Ukrayna’daki son faaliyetlerine dair açıklamalarda bulundu. Konaşenkov, “Jitomir bölgesindeki Malin tren istasyonu bölgesine uzun menzilli deniz tabanlı Kalibre füzesi fırlatılarak ABD ve Avrupa’nın Ukrayna’ya gönderdiği çok sayıda silah ve mühimmat vurularak imha edildi” şeklinde konuştu. Odessa’nın da füzelerle hedef alındığını belirten Konaşenkov, “Odessa yakınlarında Odessa Liman Fabrikası’ndaki Rus füzeleri, yakıt depolarını imha etti” bilgisini paylaştı. Konaşenkov öte yandan Ukrayna’nın doğu şehirlerindeki 8 akaryakıt deposunun da vurulduğunu aktardı.

Rusya: ‘ABD ve Avrupa’dan Ukrayna’ya gönderilen silahlar vuruldu’

“47 askeri nokta vuruldu”

Rusya’ya ait hava savunma sistemleri ile Ukrayna’ya büyük hasar verildiğini belirten Konaşenkov, “Operasyonel yöntem havacılık grubu 4 komuta merkezi, 47 askeri noktayı vurdu. Hava saldırıları neticesinde 270’ten fazla asker ve 52 zırhlı araç ve askeri teçhizat imha edildi. Öte Yandan savaş uçakları Donetsk bölgesindeki Belitskoe köyü yakınlarında bir Ukrayna Su-25 uçağını vurdu. Rus hava savunma araçları, Herson bölgesindeki Novoaleksandrovka yakınlarında Ukrayna Hava Güçlerine ait bir Su-25 uçağını daha düşürdü” diyerek konuştu. Konaşenkov Luhansk, Donetsk, Herson ve Harkov’da 14 insansız hava aracının da düşürüldüğünü belirtti.

Rusya: ‘ABD ve Avrupa’dan Ukrayna’ya gönderilen silahlar vuruldu’

“Savaşın başından bu yana 174 uçak, 125 helikopter imha edildi”

Konaşenkov, Rusya’nın saldırılarını başlattığı 24 Şubat’tan bu yana Ukrayna ordusunun verdiği kayıpları açıkladı. Konaşenkov, “Özel askeri harekatın başlangıcından bu yana 174 uçak, 125 helikopter, 966 insansız hava aracı, 315 hava savunma sistemi, 3 bin 182 tank ve öbür zırhlı savaş araçları, 402 çok namlulu roketatar sistemi, bin 614 obüs ve havan topunun yanı sıra 3 bin 54 tane özel askeri araç imha edildi” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.