Rushmore Dağı’na Tırmanan Kadın Tutuklandı!

Alexandria Incontro adlı bir kadın, meşhur turistik mekan Rushmore Dağı Ulusal Anıtı'na tırmandığı için tutuklandı.
Takip et
Rushmore Dağı’na Tırmanan Kadın Tutuklandı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Nebraska eyaletinden Alexandria Incontro adlı bir kadın, Güney Dakota eyaletinde bulunan Rushmore Dağı Ulusal Anıtı’na yasak olduğu halde tırmandığı için tutuklandı. 15 metre yüksekliğe kadar koruma halatı olmadan çıplak ayaklarıyla tırmanan kadını aşağıya polisler indirdi. Tutuklandıktan sonra polis merkezine götürülen kadına 1000 dolar para cezası kesildi. Rushmore Dağı Ulusal Anıtı’na tırmanış yapmak yasalarla yasaklanmıştı.

Gelen bilgilere göre çılgın kadın, yüzleri 60 metre uzunluğundaki George Washington ile Thomas Jefferson anıtları arasından tırmanmaya çalıştı. Popüler turistik yerdeki birçok tabela ve işarete göre, 1941 yılında yapılan heykellere tırmanmak ya da üzerine çıkmak tamamen yasak. Bir federal polis ve park bekçisi, kadını aşağı inmeye ikna ettikten sonra kelepçeledi ve tutukladı. Rapid City Federal Mahkemesi’ne çıkarılan Alexandria Incontro adlı kadın, hakkındaki suçlamaları kabul etti ve 1000 dolar para cezasına çarptırıldı.

ULUSAL BİR SEMBOL ÖZELLİĞİ TAŞIYOR

Rushmore Dağı Anıtı, ABD’nin Güney Dakota Eyaletinde bulunuyor. Rushmore dağının üzerine heykeltraş John Gutzon Borglum tarafından yapılan eserde, ABD’nin dört farklı başkanının yüzleri bulunuyor. Rushmore Dağı Ulusal Anıtı, şüphesiz Amerika’nın en önemli yerlerinden birisi. Yapımına 1927 yılında başlandı ve 1941 yılında son halini aldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.