adplus-dvertising

Rüşdi saldırısını eleştiren İngiliz yazar JK Rowling tehdit edildi

İngiliz yazar Salman Rüşdi’nin ABD’de bıçaklı saldırıya uğramasını eleştiren İngiliz yazar JK Rowling ölümle tehdit edildi.
Takip et
Rüşdi saldırısını eleştiren İngiliz yazar JK Rowling tehdit edildi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Hint asıllı İngiliz yazar Salman Rüşdi’nin geçtiğimiz Cuma günü ABD’nin New York şehrinde katıldığı bir konferans sırasında bıçaklı saldırıya uğramasına tepki gösteren dünyaca meşhur fantastik roman serisi Harry Potter’ın kaleme alan İngiliz yazar JK Rowling ölüm tehdidi aldı. Rowling, Rüşdi’nin saldırıya uğramasını eleştirerek sosyal medya hesabından yayınladığı paylaşımda, “Korkunç bir haber. Şu anda çok berbat hissediyorum. İyi olmasını sağlayın” ifadelerini kullandı.

Rowling’in paylaşımı üstüne “Meer Asıf Asiz” adlı bir Twitter kullanıcısı, Rowling’e hitaben, “Merak etme sıra sende” cevabını verdi. Rowling şahıstan gelen tehditkar mesajları sosyal medya hesabından paylaşarak, polisin bu tehditlere cevap vereceğini belirtti. Polis tarafından yapılan açıklamada, “Çevrimiçi bir tehdit yapıldığına dair bir rapor aldık ve memurlar soruşturma yürütüyor” dendi.

“Meer Asıf Asiz” isimli Twitter kullanıcısının aynı zamanda Rüşdi’yi bıçaklayan saldırganı öven mesajlar da yayınlandığı ifade edilerek, daha sonra ise Rowling’e gönderdiği tehdit mesajını kaldırdığı aktarıldı.

İngiliz yazar Rowling, 1997 senesinde yazdığı “Harry Potter” kitap serisi ile tanınıyor. 57 yaşındaki Rowling’in 7 serilik Harry Potter kitabı aynı zamanda film serisi olarak da dünya çapında en popüler eserler arasında yer alıyor.

Warner Bros’tan kınama

Rowling’in Harry Potter kitap serisini filmleştiren prodüksiyon şirketi Warner Bros Discovery (WBD) tarafından konuyla alakalı yapılan açıklamada ise, yazara yönelik tehditlerin “şiddetle kınandığı” ifade edilerek, “Onun ve fikirlerini cesurca ifade eden bütün yazarların yanındayız. WBD, ifade özgürlüğüne, barışçıl söyleme ve kamusal alanda görüşlerini bildirenleri desteklemeye inanıyor” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.