Rus Ve Türk Komutanlardan Suriye’de Teftiş

Rus ve Türk komutanlar, Suriye'de kilit öneme sahip olan M4 Haseke - Halep otoyolu üzerinde teftiş yaptı.

Suriye’deki Rus Askeri Grup Komutanlığı yetkililerinin ve 6. Mekanize Piyade Tümen ve Müşterek Özel Görev Kuvvet (MÖGK) Komutanı Tümgeneral Erhan Uzun’un stratejik öneme sahip M4 Haseke-Halep otoyolu üstünde Ayn İsa’dan Tel Tamer kasabasına kadar teftiş amaçlı yolculuk yaptıkları söylendi.

Sputnik muhabirinin sahadan aktardığı bilgiye göre Suriye’deki Rus Askeri Grup Komutanlığı yetkilileri ve 6. Mekanize Piyade Tümen ve Müşterek Özel Görev Kuvvet (MÖGK) Komutanı Tümgeneral Erhan Uzun, stratejik öneme sahip M4 Haseke-Halep otoyolu üstünde Ayn İsa’dan Tel Tamer kasabasına kadar teftiş maksatlı yolculuk gerçekleştirdi.

Rusya ve Türkiye’nin 2 Ekim’de Soçi’de imzaladıkları mutabakat maddelerinin pekiştirilmesi maksadıyla yapılan ortak yolculuk kapsamında Rus ve Türk askerler, ordu birliklerinin M4 otoyolundan çekiliş sürecini kontrol etti, Türkiye ve Suriye ordularının yolun etrafındaki gözlem noktalarının yerleşim yerlerini belirledi.

Askerler öte yandan Aliya ve Tel Tamer bölgelerinde mayın temizleme çalışmalarını ve Suriye’nin kuzeyinde, Resulayn ve Tel Abyad arasında bulunan Mabruk sığınmacı kampındaki elektrik trafosunun devreye alınmasını teftiş etti.

Yapılan teftiş neticesinde her iki taraf, anlaşmaların uygulanmasından memnun kaldı, ortak çalışmanın Suriye’nin kuzeyindeki vaziyetin istikrara kavuşmasına ve bu topraklara barış getireceğine dair emin olduklarını ifade etti.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı