adplus-dvertising

Rus turistler Türkiye’de tatil yapmak istiyor!

Türkiye’de koronavirüs vakalarının keskin şekilde artması sebebiyle Rusya’nın Türkiye ile koronavirüs sebebiyle 15 Nisan -1 Haziran tarihleri arasında uçuşları askıya alması kararıyla alakalı açıklamalarda bulunan Ruslar “Türkiye’de tatil yapmak istiyoruz” şeklinde konuştu.
Takip et
Rus turistler Türkiye’de tatil yapmak istiyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya Başbakan Yardımcısı Golikova, Türkiye ile Rusya arasındaki normal ve charther uçuşların 15 Nisan-1 Haziran arasında sınırlandırma kararı alındığını açıkladı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle çeşitli tedbirler alınacağını ifade eden Golikova, “Türkiye ile Rusya arasındaki normal ve charther uçuşların 15 Nisan-1 Haziran arasında sınırlandırmasına karar verildi.” şeklinde konuştu. İstanbul ile Moskova arasında haftada iki uçuş gerçekleştirilebileceğini kaydeden Golikova, “Öte Yandan Türkiye’de bulunan Rus vatandaşlarının Rusya’ya dönüşü ve Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin inşasında yer alanların ulaşımı için uçuşlar korunacak.” diyerek konuştu.

Süreci yakından takip etmeyi devam ettireceklerini söyleyen Golikova, salgınla alakalı gelişmelerin olumlu yönde ilerlemesi halinde uçuşların tekrar normale döneceğini belirtti.

Türkiye uçuşlarına sınır getirilmesi Rusya’yı sarstı. Türkiye’de tatil yapma planları suya düşen Ruslar, Moskova yönetiminin kararı gözden geçirmesini talep etti. Başkent Moskova’da yaşayan Ruslar, Türkiye ile Rusya arasındaki hava yolu taşımacılığının 15 Nisan-1 Haziran itibarıyla geçici olarak kısıtlanmasını Demirören Haber Ajansı’na değerlendirdi.

“MAYIS AYLARINDA VAZGEÇİLMEZ ADRESİMİZ TÜRKİYE”

Moskova’da yaşayan Marina isimli Rus vatandaşı,Türkiye uçuşlarına sınır getirilmesine ilişkin, “Tabi ki çok üzüldük. Tüm tanıdıklarım çok üzüldü. Biz Ruslar Türkiye’yi çok seviyoruz. Orada tatil yapmayı çok seviyoruz. Umarım yakında vaziyet düzelir. Mayıs ayını Türkiye’de geçirmek isterdim. Mayıs aylarında vazgeçilmez adresimiz Türkiye’nin eşsiz koyları. Umarız karardan vazgeçilir” ifadelerini kullandı.

“SİDE’YE GİDECEKTİM, OLMADI”

Oksana isimli Rus vatandaşı da “Daha önce Türkiye’de tatil yaptım. Hatta Mayıs ayında da girtmeyi planlandım fakat, ülkemiz Türkiye’ye olan seyahata kısıtlama getirmiş” şeklinde konuştu.Oksana Türkiye’ye seyahat kısıtlaması konusunda geçen hafta uyarı aldıklarını ifade ederek,” Esasında geçen hafta Rus turistleri için Türkiye’ye kısıtlama geleceği konusunda uyarı almıştık. Son günlerde de Türkiye hava trafiğine kapatılması açıklandığında tüm planlarımız alt üst oldu. Biraz tuhaf bir karar. Side’ye gitmiştim. Gene gidecektim ama olmadı. Doğasına hayran kalmıştım. Öte Yandan insanları da çok misafirperverdi. Her şey harikaydı. Merhaba Türkiye! Seni özlüyoruz. Artık tatil için Kırım’a gideceğiz” şeklinde konuştu.

“ANTALYA FAVORİM ORADA TATİL YAPMAYI SEVİYORUM”

Rusya’nın Türkiye’ye yönelik aldığı sehayat kısıtlaması kararına son derece üzüldüklerini ifade eden Olga isimli genç ise, “Türkiye’ye gitmeyi ve denize girmeyi planlıyorduk.Önümüzdeki ay Türkiye’ye gidecektik. Bize Kırım’a gidin diyorlar ama Türkiye ile Kırım arasında büyük fark var. Ne kadar erken açılırsa o kadar iyi. Türkiye’de defalarca defa tatil yaptım. Antalya favorim. Orada tatil yapmayı çok seviyorum. Her şey dahil sistemine ise bayılıyorum” diyerek konuştu.

“TÜRKİYE’DE TATİL ZAMANLARI GÜZEL GEÇİYOR”

İgor isimli Rus vatandaşı ise, “Türkiye’nin hava trafiğine kapanması çok kötü bir fikir. Yanlış karardan dönülmesi lazım. Bu sene çok yorulduk. İnsanlar çok çalışıyor ve tatili hak ediyor. Bu sene Türkiye’ye gidebileceğimi zannetmiyorum. Ama gelecek sene mutlaka gideceğim. Birkaç defa Türkiye’de tatil yaptım, Türkiye’de tatil zamanlarım her zaman çok güzel geçiyor.” ifadelerine yer verdi.

“KARAR OLUMLU FAKAT, TÜRKİYE’Yİ MERAK EDİYORUM”

Öte yandan kısıtlamaların tam zamanında yapıldığı düşüncesinde olan Dmitriy Aleksandreviç ise, “Bence Türkiye’ye yönelik uçuşların kısıtlanması yerinde bir karardı. Oradaki koronavirüs dalgasının ne kadar ciddi olduğunu duyuyoruz. Bence Türk ve Rus yetkililer doğru bir karar aldı. Türkiye’de hiç tatil yapmadım ama Türkiye’ye giden çok arkadaşım var. Şu an öğrenciyim. Daha sonra mutlaka Türkiye’ye tatile gideceğim. Çünkü Türkiye’yi merak ediyorum” şeklinde konuştu.

533 BİN 200 KİŞİ TUR PAKETİ ALMIŞTI

Öte yandan, Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, Türkiye uçuşlarına getirilen kısıtlamanın turizm sektörü için bir şok etkisi oluşturduğunu, yasağın geçerli olduğu dönemde çok sayıda turun satın alındığını ifade etti. Lomidze, yasak döneminde 533 bin 200 kişinin Türkiye’ye gitmeyi planladığını açıklamıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.