adplus-dvertising

Rus ordusunun Azovstal fabrikasını vurduğu anlar paylaşıldı

Ukrayna’nın Mariupol şehrinde bulunan Azovstal fabrikasına Rus ordusunun düzenlediği saldırıya ait görüntüler paylaşıldı. Görüntülerde, fabrikada çok sayıda patlama yaşandığı görüldü.
Takip et
Rus ordusunun Azovstal fabrikasını vurduğu anlar paylaşıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya’nın kuşatması altındaki Ukrayna’nın Mariupol şehrinde bulunan Azovstal fabrikası, Rus ordusu tarafından vuruldu. Saldırıya ait görüntüler, Ukrayna’nın Donbass bölgesinde bulunan Rus yanlısı ayrılıkçı Donetsk Halk Cumhuriyeti’nin sözde İçişleri Bakanlığı tarafından sosyal medya üstünden paylaşıldı. Görüntünün hangi tarihte kaydedildiği net olmasa da, 3 Mayıs’tan sonra kaydedildiği tahmin ediliyor.

Mariupol Belediye Başkanı Vadim Boyçenko daha önce yaptığı açıklamada, Azovstal’da bulunan Ukrayna kuvvetleri ile iletişimin kesildiğini ifade etmiş, Rusya ise fabrikaya bir saldırı başlattığını ve fabrika binasına girdiğini aktarmıştı.

Ukrayna tarafı ise daha sonra fabrikadaki Ukrayna kuvvetleri ile iletişimin tekrardan sağlandığını söyledi.
Öte yandan Birleşmiş Milletler (BM) ve Uluslararası Kızılhaç Komitesi girişimleri ile dün 156 kişi otobüslerle Ukrayna’nın Zaporijya şehrine tahliye edilmişti. Fabrikada, hala Azov Taburu mensupları ve siviller bulunuyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.