adplus-dvertising

Rus ordusu Severodonetsk’e giden tüm köprüleri yıktı

Rus ordusunun büyük bir kısmının kontrolünü ele geçirdiği Severodonetsk şehrindeki vaziyeti anlatan Luhanks Bölge Valisi Sergei Gaidai, Rus ordusu tarafından şehre giden bütün köprülerin yıkıldığını açıkladı.
Takip et
Rus ordusu Severodonetsk’e giden tüm köprüleri yıktı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları 24 Şubat’tan bu yana devam ederken, Rus ordusunun saldırıları Donbass bölgesine yoğunlaştı. Rus ordusu, Severodonetsk şehrinin ortalama yüzde 70’inde kontrolü ele geçirirken, Luhanks Bölge Valisi Sergei Gaidai şehirdeki son gelişmelere dair açıklamalarda bulundu.
Gaidai sosyal medya hesabı üstünden yaptığı açıklamada, şehrin bir kısmında Ukrayna askerleri tarafından direnişin sürdüğüne dikkat çekerek, Rus ordusu tarafından şehre giden 3 köprünün de yıkıldığını açıkladı.

Rus ordusu Severodonetsk’e giden tüm köprüleri yıktı

Şehirde yaşayan sivillere yardımların ulaştırılamadığını aktaran Gaidai, “Artık ne yazık ki kente girmek, kente bir şeyler teslim etmek tamamen olanaksız. Tahliye mümkün değil” ifadelerini kullanarak, “Faşistler, Ukrayna’nın bir parçası olan Severodonetsk’te kontrolü tamamen ele geçiremedi. Kent merkezine giden yollar ve köprüler kapandı. Şehirde kalan sakinler son derece güç şartlarda hayatta kalmaya çalışıyor. Buraya insani yardımlar ulaştırmak güçleşti. Rus ordusu Severodonetsk’ten hızla çıksa bile kış döneminden önce burayla bağlantı kurmak çok zor” şeklinde konuştu.,

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.