adplus-dvertising

Rus ordusu Luhansk’a saldırdı: 8 ölü

Luhansk Valisi Sergey Gayday, Rus ordusunun Luhansk’a düzenlediği saldırılar neticesinde 8 sivilin yaşamını yitirdiğini duyurdu.
Takip et
Rus ordusu Luhansk’a saldırdı: 8 ölü
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya’nın 24 Şubat’ta Ukrayna’ya yönelik başlattığı saldırılar sürerken, Rus ordusu sivil yerleşim alanlarını vurmaya devam ediyor. Luhansk Valisi Sergey Gayday yaptığı açıklamada, “Luhansk, Rusya saldırıları altında. Saldırılar sebebiyle 8 kişi yaşamını yitirdi, 2 kişi yaralandı, en az 7 ev ve 1 polis karakolu yıkıldı. Dün Gorniy ve Zalatoy kentlerine gerçekleştirilen saldırılarda ise 6 kişi yaşamını yitirdi ve 2 kişi ağır yaralandı. Popasna kentinde birkaç gün önce gerçekleştirilen saldırı da ise göçük altında kalan 2 kişi yaşamını yitirmişti” şeklinde konuştu.

Ukrayna Acil Vaziyetler Servisi tarafından dün Rubijne kentinde yapılan arama kurtarma çalışmalarında 3 kişinin göçük altından çıkarıldığını söyleyen Vali Gayday, “Dün Ruslar 12 defa sivil hayat alanlarına saldırı düzenledi. Gorniy, Zalatoy, Lısıçansk ve Severodonetsk kentlerinde insanlar zarar gördü. Lısıçansk kentinde çok katlı bina, Rubijne kentinde 1 müstakil ev yandı. Severodonetsk şehrinde ise 5 ev ve 1 polis karakolu zarar gördü” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı tarafından Donetsk ve Lugansk bölgelerindeki saldırılar hakkında yapılan açıklamada, “Donetsk bölgesinde birliklerimize yönelik saldırılar daha aktif hale geldi. Rubijne ve Popasna kentlerinde çatışmalar devam ediyor” sözlerine yer verildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.