adplus-dvertising

Rus müzakereci Slutsky: ‘Kiev temsilcileri anlaşmaya vardıktan sonra geri çekildi’

Rus müzakere heyetinde yer verilen Leonid Slutsky, Kiev müzakere heyetinin anlaşmaya varıldıktan sonra geri çekildiğini ifade etti.
Takip et
Rus müzakereci Slutsky: ‘Kiev temsilcileri anlaşmaya vardıktan sonra geri çekildi’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya Duma Parlamentosu Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı ve Ukrayna ile düzenlenen müzakere heyetinde yer verilen Leonid Slutsky, Ukrayna tarafı ile yürütülen müzakerelerin ilerleyişi ile alakalı açıklamalarda bulundu. Kiev yönetiminin İstanbul’da yapılan toplantıda alınan kararların yazılı metne dökülmesi aşamasında geri çekildiğini belirten Slutsky, “Kiev tarafı ile müzakere etmek oldukça güç. Şu anda müzakereleri sürdürmek zor olsa da Rus müzakere heyeti mensuplarından biriyim. Kiev temsilcileri bazı konularda anlaşmaya varıldıktan sonra geri çekildi. Biz şuan yalnızca özel askeri harekata destek manasında elimizden geleni yapıyoruz” şeklinde konuştu.

“Bu çifte standardın tipik bir tezahürü”

Ukrayna’nın talebiyle İspanya’da tutuklanan Rus yanlısı Ukraynalı basın mensubu Anatoly Shariy konusuna da değinen Slutsky, “Bu çifte standardın tipik bir tezahürü. Avrupa, konuşma özgürlüğü hakkında konuşmayı çok seviyor, fakat Ukrayna rejimini eleştiren basın mensubu Anatoly Shariy’i tutukluyor yahut Julian Assange’ı 175 sene hapis cezasıyla karşı karşıya kalacağı ABD’ye iade ediyorlar” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.