Rus jetlerinin önünü Belarus’ta İngiliz jetleri kesti

Polonya ve Belarus arasındaki göçmen krizine, devler de dahil oldu. Rusya’nın tatbikat maksadıyla Belarus’a gönderdiği bombardıman uçaklarının önü İngiliz jetleri tarafından kesildi. Askeri hareketliliğin arttığı bölgedeki gerilim sürüyor.
Takip et
Rus jetlerinin önünü Belarus’ta İngiliz jetleri kesti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Karadeniz’de Rusya ve Ukrayna arasındaki krizin sonrasında bu sefer de Polonya ve Belarus arasında göçmen krizi meydana geliyor. Binlerce göçmenin Polonya sınırını geçmek istemesiyle başlayan kriz, daha da içinden çıkılamaz bir hal aldı.

RUSYA UÇAKLARINI GÖNDERDİ

Olaya müdahil olan Rusya, bombardıman uçaklarını Belarus’a gönderdi ve iki ülke arasında ortak tatbikat gerçekleştirildi. Fakat bu esnada beklenmeyen bir vaziyet oluştu ve Rus askerlerinin içerisinde bulunduğu uçak ve paraşütlerin önü İngiliz jetleri tarafından kesildi.

2 RUS ASKERİ ÖLDÜ

Tatbikat esnasında Rusya açısından beklenmeyen bir gelişme de meydana geldi. İki Rus paraşütçü asker, krizin meydana geldiği batı sınırı yakınlarındaki tatbikatta paraşütten düşerek yaşamını yitirdi.

ASKERİ HAREKETLİLİK ARTTI

Bütün bu yaşananların sonrasında bölgede askeri hareketliliğin artması da paniğe neden oldu. Ülkeler, krizin çözümü için kendi koşullarında diretiyor.

Rus jetlerinin önünü Belarus’ta İngiliz jetleri kesti

KAMPLAR KURULDU

Belarus dün geceyi dondurucu ormanlarda az miktar yiyecekle geçirenleri barındırmak için kamplar kurmaya başladı. Polonya’nın doğu Podlasie bölgesindeki sınır muhafızlarının sözcüsü Katarzyna Zdanowicz, “Problemin boyutu azalmıyor” şeklinde konuştu.

Rus jetlerinin önünü Belarus’ta İngiliz jetleri kesti

“DAHA UZUN SÜRE KALACAKLAR”

Belarus kuvvetlerinin sınırdaki göçmen kamplarına odun ve su getirdiğini söyleyen Zdanowicz, “Daha uzun süre burada kalmaya hazırlandıklarını görebiliyoruz” diyerek konuştu.

Rus jetlerinin önünü Belarus’ta İngiliz jetleri kesti

PUTİN’E AĞIR SUÇLAMALAR

Vladimir Putin, olası bir işgal için Ukrayna sınırına on binlerce asker gönderirken Polonya sınırında kaos tohumları ekmek için göçmenleri kullanan bir ‘hibrit savaşı’ desteklemekle suçlanıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.