adplus-dvertising

Rus Bakan konuşurken ABD Hazine Bakanı Yellen’den flaş tepki

ABD’nin başkenti Washington DC’de gerçekleştirilen G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısına çevrimiçi olarak katılan Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov’un konuşması sırasında ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’de dahil birçok bakanın salonu terk ettiği aktarıldı.
Takip et
Rus Bakan konuşurken ABD Hazine Bakanı Yellen’den flaş tepki
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları, Dünya Bankası ve Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) senelik toplantıları sebebiyle ABD’nin başkenti Washington DC’de bir araya geldi. ABD basınında yer verilen ve toplantıya aşina olan bir kaynağa dayandırılan haberlerde, toplantıya çevrimiçi olarak katılan Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov’un konuşması sırasında ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’de dahil birçok bakanın salonu terk ettiği ifade edildi.

Toplantıya davetli olarak katılan Ukraynalı yetkililerinde Rusya’nın konuşması sırasında toplantıdan ayrıldığı aktarıldı. Toplantı öncesinde ABD’li yetkililer, Yellen’in Rusya’nın da dahil olduğu toplantının belirli oturumlarına katılmayacağını söylemişti.

ABD, Rusya’nın katıldığı G20 toplantılarına katılmayacağını açıklamıştı

ABD Hazine Bakanı Yellen, 6 Nisan’da Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nde yaptığı konuşmada, ABD’nin Rusya’nın katıldığı G20 toplantılarına katılmayacağını açıklamış, bu kararı G20’de yer verilen mevkidaşlarına açıkça ifade ettiğini söylemişti. Yellen, “Başkan Biden, Rusya için herhangi bir finans kurumunda işlerin her zamanki gibi olamayacağını açıkça söyledi ve asla onunla aynı fikirdeyim. Rusya’nın G20’den çıkarılmasını istedi ve Endonezya’daki meslektaşlarıma Ruslar orada olursa bir dizi toplantıya katılmayacağımızı açıkça belirttim” demişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.