adplus-dvertising

Rumların KKTC bayraklarını yakmasına çok sert tepki

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Bayraklarımız ile KKTC kutsalımızdır, bunlara el uzatanlara gereken yanıt elbette verilecektir” diyerek Rumların GKRY’deki gösterilerde KKTC bayrakları yakmasına tepki gösterdi.
Takip et
Rumların KKTC bayraklarını yakmasına çok sert tepki
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, dün KKTC’nin 39 kuruluş yıl dönümü nedeniyle Rum kesiminde düzenlenen gösterilerde ülkesinin bayraklarının yakılmasına çıkıştı.

“GEREKEN YANIT VERİLECEKTİR”

Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamada, Tatar, Güney Kıbrıs’taki gösterilerde KKTC bayraklarının yakıldığını hatırlatarak, “Şehit kanları ile çizilen bayraklarımız, halkımızın onuru ve şerefidir. Bayraklarımız bizlere şehitlerimizin emanetidir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti 1878 yılından bu yana devam eden mücadelemiz sonrasında self determinasyon hakkını kullanan halkımızın istenci ve iradesiyle kurulmuştur. Bayraklarımız ile KKTC kutsalımızdır, bunlara el uzatanlara gereken yanıt elbette verilecektir.” ifadelerini kullandı.

“ESAS SORUMLU RUM YÖNETİMİ VE RUM ORTADOKS KİLİSESİDİR”

Tatar, Güney Kıbrıs’ta düzenlenen gösterilerde Türk, KKTC ve Türkiye düşmanlığının doruğa tırmandığının bir kez daha görüldüğünü vurgulayarak şu değerlendirmelerde bulunuldu:

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.