Rum, Ermeni, Musevi, Süryani ile Keldani Cemaatleri Dua Etti

Mardin'de yer alan Deyrulzafaran Manastırı'nda Rum, Ermeni, Musevi, Süryani ile Keldani cemaatlerinin temsilcileri Barış Pınarı Harekatı için dua etti.

Türkiye’deki Rum, Ermeni, Musevi, Süryani ile Keldani cemaatlerinin önde gelen isimleri, Mardin’deki tarihi Deyrulzafaran Manastırı’nda yapılan ayinde bir araya geldi. ‘Barış Pınarı Harekatı’na katılan askerler ve Suriyeliler için ayinde dualar edildi.


BİR ÇOK CEMAAT BİR ARAYA GELDİ

Farklı şehirlerdeki Rum, Ermeni, Musevi, Süryani ve Keldani cemaatlerinin önde gelen isimleri ile üyeleri, sabah saatlerinde, Mardin’deki tarihi Süryani Kadim Deyrulzafaran Manastırı’nda bir araya geldi. Manastırda yapılan ayine; Süryani Katolik Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Basatemir, Süryani Ortodoks İstanbul, İzmir, Ankara Ruhani Lideri Filüksinos Yusuf Çetin, Süryani Katolik Patrik Genel Vekili Korepiskopos Orhan Çallı, İstanbul Rum Ekümenik Patriği’ni temsilen Corc Kasapoğlu, Ortodoks Ermeniler Ruhani Lideri Değabah Sahak Episkopos Maşalyan, Değabah Salah Episkopos Maşalyan Patrik Kaymakamı Şahin Maşalı, Beyoğlu Süryani Kadim Meryemana Kilisesi Vakfı Başkanı Sait Susin, Adıyaman ve Çevre İller Süryani Ortodoks Metropoloti Melki Ürek, Ermeni Vakıflar Platformu Genel Sekreteri Haritun Harun Şanlı, Musevi Cemaati Hamambaş Sekreteri Yusuf Altındaş, Keldani Asuri Cemaati Ruhani Lideri ve Patrik Vekili François Yakan, Turanidin ve Midyat Süryani Ortodoks Metropoliti Samuel Aktaş’ın dışında Mardin Valisi Mustafa Yaman ve Mardin Müftüsü İsmail Çiçek de katıldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN MESAJI OKUNDU

Cemaat üyeleri, Mardin ve Diyarbakır Süryani Ortodoks Metropoliti Saliba Özmen yönetiminde, ‘Barış Pınarı Harekatı’na giden askerler ve Suriyelilerin evlerine sağ salim gitmeleri için toplu olarak dua etti. Ayinde, ruhani liderler ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yazılı mesajı okundu.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı