adplus-dvertising

Ruhsar Pekcan: 100 Milyar Dolarlık Hedefe Ulaşmak İçin Görüştük

Ticaret Bakanı olan Ruhsar Pekcan, mevkidaşı Wibur Ross ile ortak basın toplantısı düzenledi.
Takip et
Ruhsar Pekcan: 100 Milyar Dolarlık Hedefe Ulaşmak İçin Görüştük
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bakan Pekcan ABD Ticaret Bakanı ile düzenlediği ortak basın toplantısında karşılıklı ticareti arttıracaklarını belirtti ve “100 milyar dolarlık hedefe ulaşmak için görüştük.” dedi.

ABD’nin üstünde durduğu bazı sektörlerin öncelikli sektörlerimiz olarak belirlediklerini aktaran Pekcan, “Bu kapsamda tekstil, hazır giyim, mobilya, mermer, otomotiv, otomotiv yan sanayi, sivil havacılık, makina, kimya, çimento ve lojistik sektörlerinin ikili ticaret hacminin artırılmasında en öncelikli sektörler olarak belirledik.” ifadelerini kullandı.

“CUMHURBAŞKANI TRUMP İLE BİR ARAYA GELECEK”

Açıklamalarında, çelik problemi başta olmak üzere karşılaştıkları problemleri ilettiklerini belirten bakan, “Bu görüşmeler sonucunda ülkemizin ticaret bakanlıkları başkanlığında sektör temsilcileriyle beraber sektörel komiteler kurulmasına karar verdik. Türk ve ABD’li firmaları bir araya getirecek olan bu komiteler sonuç odaklı çalışacak ve bu çalışmanın bir an önce almak üzere iş birliği içinde hareket edeceğiz. Sonuç odaklı yaklaşımımızı en kısa zamanda eyleme geçirerek karşılıklı ticareti artırma amacındayız.” dedi.

Çalışmalarının karşılıklı olarak ara vermeden devam edeceğini vurgulayan Pekcan, “Cumhurbaşkanı, BM haftasında Trump ile bir araya gelecek.” ifadesine yer verdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.