Ruhani’den Çok Kritik İsrail ve DEAŞ Uyarısı

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, İsrail'in terör örgütü DEAŞ'ı desteklediğini ve yaralı teröristlerin İsrail hastanelerinde tedavi altına alındığını söyledi.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD’li Fox News kanalına bir röportaj verdi. Gazeteci Chris Wallace’ın sorularını yanıtlayan Ruhani, İsrail’in açık açık DEAŞ’a yardım ettiğini söyledi.


İsrail’in başka ülkelerin haklarına saldırmaya yönelik bir devlet olarak kurulduğunu belirten Ruhani, “Tüm dünyada İsrail’in yaptıklarıyla bir tutulabilecek bir terörizm örneği yok” diye konuştu.

“İSRAİL, YARALI DEAŞ TERÖRİSTLERİNİ TEDAVİ EDİYOR”

Ruhani, toprakları ve özgürlükleri için savaşanlara terörist denemeyeceğini, esas teröristlerin, DEAŞ ve DEAŞ’a destek verenlerin olduğunu söyledi. Ruhani, İsrail’in yaralı olan DEAŞ’lı teröristleri hastanelerinde tedavi altına aldığını ileri sürdü. Bunun üzerine gazeteci Wallace, “İsrail DEAŞ’ı mı destekliyor?” diye sordu ve Ruhani, “Kesinlikle, hiç şüphesiz. Herhangi bir şüphen mi var?  Kanıt mı görmek istersin? O zaman İsrail hastanelerini ziyaret etmeli ve yaralı DEAŞ militanlarının nasıl göründüklerine şahit olmasın” şeklinde cevap verdi.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı