adplus-dvertising

Ruanda, Türkiye’den SİHA satın almak istiyor

Türkiye’nin yerli ve milli olanaklarla ürettiği SİHA’lar bir ülkenin daha radarına girdi. Doğu Afrika ülkesi Ruanda’nın BAYKAR ile müzakerelere başladığı ve 12 tane Bayraktar TB2 almayı planladığı açıklandı.
Takip et
Ruanda, Türkiye’den SİHA satın almak istiyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yerli ve milli olanaklarla üretilen SİHA’lar, Karabağ, Libya ve Suriye gibi cephelerde gösterdiği başarılardan dolayı bütün dünyada isminden söz ettiriyor. Türk yapımı silahlı insansız hava araçları (SİHA) şuanda de Ruanda’nın radarına girdi.

Africa Intellegence haberine göre Doğu Afrika ülkesi Ruanda, Türkiye’den Salmak için görüşmelere başladı. Haberde Ruanda’nın en az iki set yani 12 tane bayraktar TB2 Stedarik etmek için müzakere yürüttüğü söylendi.

Ruanda, Şubat 2021’de Türkiye’den 15,9 milyon dolarlık savunma sanayi teçhizatı satın almıştı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Ruanda Dışişleri ve Uluslararası İş Birliği Bakanı Vincent Biruta, 7 Eylül’de Ankara’da yaptıkları baş başa ve heyetler arası görüşmenin sonrasında Spor, eğitim, sanayi ve protokol alanlarında anlaşmalar imzaladıklarını açıklamıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.