RTÜK Üyesi Faruk Bildirici’nin Üyeliği Düşürüldü

CHP kontenjanından RTÜK üyesi olan Faruk Bildirici’nin üyeliği, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in teklifi ile düşürüldü.

CHP kontenjanından RTÜK üyesi olan gazeteci Faruk Bildirici’nin üyeliğinin düşürülmesi için teklif sunuldu. Bildirici, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in üç yerde vazife yaptığının meydana çıkmasının sonrasında kendisini eleştirmiş ve istifa etmeye davet etmişti.

FARUK BİLDİRİCİ AÇIKLAMA YAPTI

Bildirici kararın duyurulmasının sonrasında şunları kaydetti; “Hukuksuzluk galip geldi. RTÜK üyeliğimi düşürme kararı aldılar. Muhalefet yapmanın karşılığı üyeliğimin düşürülmesi oldu. Bu tahammülsüzlüğü, hukuksuzluğu, anti demokratik kararı yargıya taşıyacağım. RTÜK üyeliğimin hukuksuz şekilde düşürülmesiyle alakalı olarak saat 16.00’da İlhan Taşçı ile beraber RTÜK binası önünde basın toplantısı gerçekleştireceğiz.”

GEREKÇE OLARAK ÖZGÜR ÖZEL’İ GÖSTERDİLER

RTÜK Üst Kurulu, AK Parti kontenjanından seçilen başkan Ebubekir Şahin’in emri ile Faruk Bildirici’nin üyelikten atılması için olağanüstü toplanmıştı. Üyeler, Bildirici’nin TBMM çatısı altında CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile gerçekleştirdiği basın açıklamasını sebep göstererek, “Tarafsızlığı zedelendiği için üyeliği düşürülmeli” fikrini söylemişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı