adplus-dvertising

RTÜK Başkanı açıkladı: Hadise’ye ceza verdik daha çok izlendi

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Hadise'nin Sıfır Tolerans klibin de yer alan müstehcen sahneler için ceza verdiklerini söyleyen Şahin, ceza ardından klibin daha çok izlendiğini itiraf etti.
Takip et
RTÜK Başkanı açıkladı: Hadise’ye ceza verdik daha çok izlendi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Şarkıcı Hadise‘nin 2017 senesinde çıkardığı Sıfır Tolerans klibi açık sahneler bulunduğu gerekçesiyle bazı kesimler tarafından tepki toplamıştı. Klip için devreye giren RTÜK, klibi yayınlayan birçok kanala reklam gelirlerinin %2’si kadar para cezası verilmesine karar verilmişti. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin de Sabah’a verdiği röportajda o ceza ile ilgili konuştu.

“KLİBE CEZA VERİNCE DAHA FAZLA İZLENDİ”

Fransız model Aurelien Muller’in rol aldığı Sıfır Tolerans şarkısının klibi müstehcen bulunduğu gerekçesiyle Hadise’nin ceza verilen klibiyle alakalı açıklama yapan Şahin, “Cezanın yerindeliğine inanan biriyim. Ara Sıra verdiğimiz cezalarla o klibi daha da popüler hale getiriyoruz. ‘Hadise’nin klibine ceza verirsek klip daha da popüler olur, vermeyelim o yüzden’ demiştim. Arkadaşlarımız verme taraftarıydı, cezayı verdik, klip daha fazla izlendi. Herkese açık olan basın organında çıplak görüntülerin yayınlanması doğru değil. Alkol ve tütün kullanımını özendirecek içeriklere de müdahale ediyoruz”şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.