Romanya ve Bulgaristan’dan Volkswagen Açıklamaları Geldi

Volkswagen, yeni fabrika yatırımı için Türkiye'yi tercih etmiş, daha sonra vazgeçmişti. Romanya ve Bulgaristan anında harekete geçti.

Volkswagen’in fabrika yatırımı için Bulgaristan ve Romanya yerine Türkiye’yi tercih etmesinin ardından, dün Alman devi fabrika yatırımını Barış Pınarı Harekâtı dolayısıyla askıya aldığını açıklamıştı. Bu gelişmenin ardından Romanya Ticaret Bakanı Volkswagen ile görüşmeye başladıklarını açıkladı. Bulgaristan teşvikleri artıracağını söyledi.


Alman otomobil devi Volkswagen dün yaptığı üstü kapalı açıklama ile jeopolitik gelişmelerin etkisiyle Manisa’da kurmayı planladığı fabrika için yatırım kararını askıya aldığını açıklamıştı.

ADETA ÜŞÜŞTÜLER

Bu gelişmenin üzerine bugün art arda haberler geldi. Yatırım için Türkiye ile çekişen Bulgaristan’ın eski Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliyev Alman “Frankfurter Allgemeine Zeitung” gazetesine verdiği demeçte, yeni fabrika için teklif ettikleri devlet teşvikini iki kat artırmaya hazır olduklarını kaydetti. Reuters’ın Rumen basınından aktardığı habere göre ise, Romanya Ticaret Bakanı Stefan Radu Opera, Volkswagen ile fabrika yatırımı için görüşme halinde olduklarını söyledi.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı