adplus-dvertising

Romain Saiss: ‘Burada olduğum için çok mutluyum’

Beşiktaş’ın yeni transferi Romain Saiss, siyah-beyazlı takıma katıldığı için çok mutlu olduğunu ve en iyi performansını göstermek için mücadele edeceğini belirtti.
Takip et
Romain Saiss: ‘Burada olduğum için çok mutluyum’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Beşiktaş, Faslı futbolcu Romain Saiss’i renklerine bağladı. Siyah-beyazlı kulüp ile 2+1 senelik sözleşme imzalayan Faslı oyuncu, kulübün medya ekibine açıklamalarda bulundu.

“Yaşamımın yeni bir dönemine başlıyorum”

Romain Saiss: ‘Burada olduğum için çok mutluyum’

Beşiktaş’ın kendisine olan alakasını duyduğunda heyecanlandığını dile getiren Romain Saiss, “Gerçekten çok mutluyum, çünkü Beşiktaş senelerden beri bildiğim bir takım. Avrupa’da, Türkiye’de her zaman üst sıralara oynayan çok başarılı bir takım Beşiktaş. Transfer teklifini, Beşiktaş’ın bana olan alakasını ilk duyduğum zaman ciddi manada heyecanlandım, mutlu oldum. Bu heyecanım burada sonlandı. Beşiktaş’ın futbolcusu oldum artık. Yaşamımın yeni bir dönemine başlıyorum ve burada çok başarılı olacağıma ve herkese en iyisini göstereceğime inanıyorum. İstanbul’a önceden bir defa gelmiştim. Wolverhampton’da oynarken Avrupa Ligi maçı için geldiğimde stadı görmüştüm, fakat yeterli değil. İstanbul ile alakalı çok iyi düşüncelere sahibim. Türkiye’de İstanbul’da oynamış birçok arkadaşım var. Onlardan devamlı pozitif şeyler işittim İstanbul’la alakalı. Onlardan en önemlisi Rachid Ghezzal. Kendisi bana İstanbul’la alakalı çok olumlu şeyler belirtti. Buraya geleli daha birkaç gün oldu kenti tam göremedim. Fakat önümde uzun seneler var ve İstanbul’un keyfini çıkaracağım” ifadelerini kullandı.

Romain Saiss: ‘Burada olduğum için çok mutluyum’

“Kendisi ile çok iyi bir iletişimimiz var”

Beşiktaş Teknik Direktörü Valerien Ismael’in oyun anlayışını bildiğini de belirten Saiss, “Hocamızın futbol kariyeri çok büyük. Çok iyi bir oyuncuydu kendisi. Onun gibi tecrübeli bir hocayla çalışmak benim için çok kıymetli. İngiltere’deki hocalık kariyerinde de çok başarılı oldu. Çok büyük beklentiye sahip olmayan takımlarda iyi işler çıkardı. Takımını her zaman geliştiren bir yapıya sahip bir hoca. Bu manada onun hocalık başarısını beğeniyorum. Kendisi ile çok iyi bir iletişimimiz var. Benden beklentilerini biliyorum. Çok çalışmamı isteyen bir hoca. Oyun anlayışını biliyorum. Onunla çalışacak olmaktan dolayı da çok heyecanlıyım” dedi.

“Taraftarlarla çok iyi bir ikili olacağız”

Transferinin gerçekleşmesindeki en büyük etkenlerden bir tanesinin de siyah-beyazlı taraftarlar olduğunu dile getiren Romain Saiss, “Beşiktaş’a gelmemde en büyük etkenlerden biri de çok büyük taraftara sahip olması. Beşiktaş’ın coşkulu, tutkuyla takımını destekleyen ve savaşan bir takım isteyen taraftara sahip olması benim buraya gelmemdeki en büyük nedenlerden biri. Biliyordum bu şekilde bir taraftara sahip olduğunu, çok özel bir taraftar. Benim oyun anlayışımda maç kaybedilebilir, kötü oynanabilir fakat kötü savaşılamaz. Savaşmadan maç kaybedilmez. Ben son düdüğe kadar savaşan, çarpışan bir oyuncuyumdur. Beşiktaş taraftarı da bunu sahada görecektir merak etmesinler. Ben de bu şekilde bir taraftara sahip olduğum için çok mutluyum. Ben de takımını doksan dakika destekleyen savaşmasını isteyen taraftarın önünde gerçekten daha motive oynuyorum. O yüzden taraftarlarla çok iyi bir ikili olacağız” şeklinde konuştu.

Romain Saiss: ‘Burada olduğum için çok mutluyum’
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.