Roma’da Tarihi Basamaklara Oturma Yasağı Getirildi

İtalya'nın başkenti Roma’da bulunan tarihi İspanyol Merdivenleri ’ne oturmak yasaklandı.

Roma’da uygulanmaya başlayan bir karar ile İspanyol Merdivenleri olarak adlandırılan Trinita Dei Monti basamaklarına oturma yasağı getirdi. Roma’ya gelen turistlerin en fazla ziyaret ettiği yerler arasında olan merdivenler, alınan yeni kararla sadece transit geçişler için kullanılacak.


Turistlerin fotoğraf çektirip dinlendiği tarihi İspanyol Merdivenleri 5 Temmuz’da alınan kararın ardından bugün itibari ile uygulamaya konuldu. Alınan bilgiler dahilinde ekipler, turistler dahil kimsenin merdivenlere oturmasına, fotoğraf çektirmesine izin vermiyor.

UYGULAMAYA KARŞI GELENLER CEZA ÖDEYECEK

Belediye, yeni yapılan düzenlemenin ardından tüm uyarılara rağmen merdivenlere oturanların cezalandırılacağını bildirildi. Merdivenlere oturanla için 160 Euro ceza kesilirken basamakları kirletenlere ve tarihi dokuya zarar verenlere 400 Euro’ya kadar ceza kesileceği bildirildi.

Uygulama ile harekete geçen ekipler, karardan habersiz olan ziyaretçileri uyarınca ziyaretçiler şaşkına döndü. Karara tepki gösteren Romalılar bu kararın aşırı olduğunu söyleyerek alınan kararın faşist dönem uygulamasına benzediğini ifade etti.


'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı