Roketsan, Bangladeş’e TRG-300 kaplan füzesi satıyor!

Bangladeş, ROKETSAN TRG-300 KAPLAN Füzesi tedarik ediyor. Bangladeş Genelkurmay Başkanı Orgeneral Aziz Ahmed, teslimatların Haziran 2021’e kadar gerçekleştirileceğini açıkladı.
Takip et
Roketsan, Bangladeş’e TRG-300 kaplan füzesi satıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bangladeş, ROKETSAN tarafından geliştirilen TRG-300 KAPLAN füzesini envanterine katmaya hazırlanıyor. Bangladeş Silahlı Kuvvetleri’nin 2021 Senesi Atış Yarışması Kapanış Töreni’nde konuşan Bangladeş Genelkurmay Başkanı Orgeneral Aziz Ahmed; ROKETSAN tarafından geliştirilen TRG-300 KAPLAN füzesinin, Haziran 2021’e kadar Bangladeş Ordusuna teslim edileceğini açıkladı.

Yapılan açıklamaya göre; Bangladeş Ordusu’nun Topçu Alayı’nın ateş kuvveti, azami 120 kilometre menzile sahip TRG-300 KAPLAN Karadan-Karaya Füze Sistemi ile daha da geliştirilecek.

TRG-300 KAPLAN FÜZESİ

TRG-300 KAPLAN Füzesi, Roketsan tarafından TR-300 KASIRGA Topçu Roketi üstünden geliştirildi. KAPLAN, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak ve Suriye’ye yönelik icra edilen sınır ötesi harekatlarda aktif olarak kullanılıyor. Ortalama 120 kilometre menzili bulunan TRG-300 KAPLAN Füzesi, düşük dairesel sapma (CEP) değeri ile kara hedefleri üstünde kuvvetli etki yaratma yeteneğine sahip.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.