‘Rock’çı İmamın İsyanı

Hürriyet Gazetesi köşe yazarlarından olan Yalçın Bayer “‘Rock’çı İmam’dan Diyanet’e tepki” başlıklı yazısında, kamuoyunda ‘Rock’çı İmam’ olarak bilinen Ahmet Muhsin Tüzer’in açıklamalarına yer verdi.

Antalya’nın Kaş ilçesinde imamlık yapan Ahmet Muhsin Tüzer daha önce gündeme ‘Rock’çı İmam’ olarak gelmişti. Diyanetin karşı çıkmasına rağmen Portekiz’de konsere çıkan ve sonrasında basına açıklama yapan Tüzer, kınama cezası aldı ve 10 ay önce imamlık görevinden alındı. Yaşanan bu gelişmeler sonrasında ise imam Tüzer yargıya başvurarak, yürütmenin durdurulmasını ve kararın iptalini istedi.

Mahkemeden çıkacak kararı bekleyen İmam Ahmet Muhsin Tüzer Yalçın Bayer’in köşesinde yaptığı açıklamada, “Beni acımasızca ihraç edenlerin maşeri vicdanları hiç sızlamadı? Ayrıca hukuka, Anayasa’ya ve evrensel değerlere göre de suçlu olduklarını bilmiyorlar mı? Bendeniz 2 defa Amerika’da ve 1 defa da Portekizde konser vermeme ve uluslararası bir albüme imza atmama rağmen benzer destek ve talebi sizlerden maalesef hiçbir zaman göremedim, aksine dışlanmak istendim.” ifadelerini kullandı.

“ALLAH ONLARI AFFETSİN”

Tüzer yazının devamında ise “Beni karalamak, susturmak ve engellemek isteyenler benim gibi hizmet aşkıyla yanıp tutuşan, proje üreten, insanlara faydalı olmak için çaba gösteren gönül insanlarını da dışlayıp, susturarak hatta ihraç ederek güya inandıkları inanca, töreye ve itikada hizmet ettiklerini zannediyorlar. Ne diyeyim! Allah onları affetsin. Benim mücadelem sizle değil, size dair.” açıklamalarına yer veriyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı