Robot Trafik Polisleri Çin’de Göreve Başladı

Çin’in kuzeyindeki Hebei eyaletinde robot trafik polisleri göreve başladı. Robot polisler halkın sorularına cevap veriyor ve kural ihlali yapan sürücülerin fotoğraflarını çekiyor.

Yapay zeka konusunda günden güne daha büyük adımlar atmaya devam eden Çin, son olarak robot trafik polisleri ile gündeme oturdu. Çin sokaklarında robot trafik polisleri görev yapmaya başladı.


Robot trafik polisleri, yapay zeka, bulut depolama teknolojisi ve navigasyon teknolojilerinin bir araya getirilmesiyle oluşturuldu. Kuzey Çin’deki Hebei eyaleti, yeni robot trafik polislerinin üç farklı versiyonunu uygulamaya koyarak, pilot bölge oldu. Üç trafik robotu da farklı görev ve amaçlar için üretilmiş olsa da, halkın sorularını cevaplandırmak ve kural ihlali yapan sürücülerin fotoğraflarını çekmek gibi ortak amaçlara da hizmet ediyor.

7/24 GÖREV YAPABİLECEKLER

Sarı üniforma ve beyaz şapka giydirilen robotlar, insanlar aksine herhangi bir mola vermeyecekler ve 7/24 çalışabilir halde olacaklar. Yeni robot trafik polislerine zamanla çok sayıda beceri ve fonksiyon eklenebilecek. Robot trafik polisleri, şimdilik insanların yerlerini alamayacak olsalar da, zamanla gelişen teknolojinin bir sonucu olarak insanların yerlerini almaları pek de imkansız durmuyor.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı