adplus-dvertising

Rize’nin ilk hacı kafilesi kutsal topraklardan döndü

Bu sene ilk defa Rize-Artvin havaalanından kalkan direk uçuş ile kutsal topraklara hac ibadeti için giden hacılar geriye döndü.
Takip et
Rize’nin ilk hacı kafilesi kutsal topraklardan döndü
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Korona virüs pandemisinin etkisini kaybetmesiyle beraber 2 sene aradan sonra Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından organize edilen 2022 senesinin Rize’deki ilk hac kafilesi bayramın sonrasında bu sene açılışı gerçekleşen Rize-Artvin Havaalanı’na inen uçak ile döndü. Hacılar, Rize-Artvin Havaalanına gelen aileleri tarafından coşku ile karşılandı.

Bu sene 139 kişilik hacı kafilesinin kutsal topraklara gitmek için yola çıktığı Rize-Artvin havaalanına döndüğünün altını çizen Rize İl Müftüsü Naci Çakmakçı “Bugün ilk hacılarımızı karşılamaya geldik. Rize-Artvin Havaalanından ilk hacılarımızı 27 Haziran 2022 tarihinde uğurlamıştık. Bugün itibariyle 139 kişilik Rize kafilemiz bugün itibariyle Rize’mize döndü. 139 kişi kutsal topraklardan sağ salim hacılığını tamamladıktan sonra Rize’ye geldiler. Diyanet İşleri Başkanlığımızın organizasyonunda hacca giden hacılarımız bugün burada aileleriyle birlikte karşıladık” şeklinde konuştu.

Rize’nin ilk hacı kafilesi kutsal topraklardan döndü

Rize’den direk uçuş ile Medine’ye gittiklerini ve aynı biçimde Rize’ye döndüklerini ifade eden Tevfik Yaylacı ise “Rize-Artvin Havaalanı’ndan binip Medine’den inmiştik. Şuanda de Mekke’den bindik Pazar’dan indik. Daha ne kadar güzel olabilir. Kafile hocalarımız orada bizle çok güzel ilgilendi. Vazifemizi yapıp hacı olduk. Gidemeyen arkadaşlara da dua ediyoruz inşallah gidebilirler. Bundan sonrada inşallah hacılığımızı muhafaza edebiliriz” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.