Rize’nin Çayeli ilçesinde sağanak yağış şelaleyi taşırdı!

Rize’nin Çayeli ilçesinde başlayan ve giderek etkisini artıran sağanak sebebiyle derelerde su seviyesi yükselirken, yollarda su birikintileri oluştu, araçlar güçlükle ilerledi. Yağışla Çayeli ilçesindeki meşhur Ağaran Şelalesi de taştı. Taşma neticesinde şelalenin alt kısmında ulaşıma kapanan yolda, hasar oluştu.
Takip et
Rize’nin Çayeli ilçesinde sağanak yağış şelaleyi taşırdı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Afet ve Acil Vaziyet Yönetimi Başkanlığı’nca (AFAD); Rize, Ordu, Giresun, Trabzon ve Artvin çevrelerinde şiddetli yağış beklendiği, sel ve su baskını gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerektiğinin duyurulduğu açıklamanın sonrasında akşam saatlerinde bölgede Ordu’nun yanı sıra Rize’de de yağış başladı.

Rize’nin Çayeli ilçesinde akşam saatlerinde şiddetli sağanak günlük hayatı olumsuz etkiledi. Yağış sebebiyle derelerde su seviyesi yükselirken, cadde ve sokaklar göle döndü, bazı ev ve iş yerlerinin zemin ve bodrum katlarını su bastı.

Rize’nin Çayeli ilçesinde sağanak yağış şelaleyi taşırdı!

İlçe merkezinde bazı yollar göle dönerken, şoför ve yayalar zor anlar yaşadı. Yağışın sürdüğü bölgede su baskını sebebiyle yollarda hasar oluştu. Belediye ekipleri de su baskınlarına karşı çalışma başlattı.

Rize’nin Çayeli ilçesinde sağanak yağış şelaleyi taşırdı!

AĞARAN ŞELALESİ TAŞTI

Rize’de etkili sağanak sebebiyle şehrin yüksek kesimlerinde bazı noktalarda heyelanlar yaşandı. Yağışla Çayeli ilçesindeki meşhur Ağaran Şelalesi de taştı. Taşma neticesinde şelalenin alt kısmında ulaşıma kapanan yolda, hasar oluştu.

O anlar cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. İlçenin Büyükköy beldesine ulaşımı sağlayan yol güzergahındaki yan derelerin taşması neticesi ise çeşitli alanlarda heyelanlar yaşandı.

Yamaçlardan kopan toprak kütleri sebebiyle beldeye bağlı 4 mahalleye ulaşımı sağlayan yollar, ulaşıma kapandı.

Rize’nin Çayeli ilçesinde sağanak yağış şelaleyi taşırdı!

PAZAR’DA SU TAŞKINI

Rize’nin Pazar ilçesinde etkili sağanak sebebiyle tıkanan mazgallar, su baskınlarına neden oldu. Merkez mahallesi Çarşıbaşı mevkisinde bazı iş yerlerini su bastı. Pazar- Hemşin karayolunun bazı noktalarında heyelanlar meydana gelirken, ilçede esnaf tıkanan mazgalları kendi olanakları ile açıp, suyu tahliye etmeye çalıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.