adplus-dvertising

Rizeliler havalimanının açılışını 4 gözle bekliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılımıyla 14 Mayıs Cumartesi günü açılacak olan Türkiye’nin deniz dolgusu üstündeki 2. havaalanı Rize-Artvin Havaalanı için Rizeliler’in heyecanlı bekleyişi sürüyor. Pazar ilçesi sakinleri ilçelerinin hemen yanında yapılan havaalanının hizmete girmesini dört gözle bekliyor.
Takip et
Rizeliler havalimanının açılışını 4 gözle bekliyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ordu-Giresun Havaalanı’nın sonrasında deniz dolgusuna yapılacak Türkiye’deki ve Karadeniz Bölgesi’ndeki 2. havaalanı olma özelliğine sahip olacak Rize-Artvin Havaalanı projesinin inşaat çalışmalarında sona gelindi.

Rizeliler havalimanının açılışını 4 gözle bekliyor

14 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev’in katılımı ile açılacak olan havaalanı sayesinde hem Rize’nin hem de ilçelerinin öneminin daha da artacağını kaydeden ilçe sakinlerinden Hızır Şükrü Doğanay, “Havaalanı demek büyük bir kültür demektir. Her şeyden önce kentimiz turizmi kazanacak.

Rizeliler havalimanının açılışını 4 gözle bekliyor

Ulaşımı kolaylaşacak. İnsanlarımız daha huzurlu daha rahat seyahat edecek. İlçemiz çok geri kalmıştı. Geri kalmasından dolayı ilçemize havaalanı yeni bir kimlik verecek, ayrı bir hava verecek. Pazarımızın çok değer kazanacağına inanıyorum. Bir ile üniversite ve havaalanı bir kimlik verir. Üniversite ve Havaalanı olması demek o ilin çok gelişmesi demektir. Her şeyden önce Cumhurbaşkanımızın memleketine yakışır. Bizim için gerçek bayram Cumartesi günü olacak. Bizim için çok büyük bir mutluluk çünkü ben artık Pazar’dan kalkıp Antalya’ya 1 saat 15 dakikaya gidebileceğim. Yurtdışı hariç Türkiye’nin neresine gidersek gidelim 1 saate her yere gidebileceğiz” şeklinde konuştu.

Rizeliler havalimanının açılışını 4 gözle bekliyor

“Havaalanı bizim için bir velinimettir”

Yeni açılacak olan havaalanının Pazar Halkı olarak değerini bilmeleri gerektiği söyleyen Aykan Engin “Pazar esnafının, halkının çaba sarf etmesi gerekiyor. Havaalanına gelen bir turistin bu pazarın içine girmesi gerekir. İlgi gösterilmesi gerekir. Çalışılması gerekir. Bazı altyapı eksikliklerinin düzeltilmesi gerekir. Havaalanı bizim için bir velinimettir. Bu görülmemiş bir olaydır. Pazarlı olarak buranın kıymetini bilelim sahip çıkalım” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.