Rize’de Yerleşim Yerlerine İnen Ayılar Panik Yarattı

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde ayı paniği yaşanıyor. Yerleşim yerlerine inerek tarım ve meyve ürünlerine zarar veriler ayılar vatandaşlarda tedirginlik yarattı.

Çamlıhemşin ilçesinde, Doğa Koruma ve Milli Parklar ekipleri tarafından açıklanana göre ayı popülasyonunda artış oldu. Ayılar yerleşim yerlerine inerek tarım ve meyve ürünlerine zarar veriyor. Bu durum nedeni ile evlerinde korku ile yaşayan vatandaşlar yetkililerden önlem almasını istiyor.


Ekiplerin yaptığı araştırma kapsamında ayılar dışında çengel boynuzlu dağ keçisi, tilki, çakal ve domuz türlerinin de popülasyonunda artış gözlendi. Popülasyonu artan ayılar alınan bilgilere göre yerleşim yerlerine inerek, küçükbaş ve büyükbaş hayvanlara ve tarım ürünlerine zarar veriyor. Yöre halkını tedirgin eden ayılar sebebi ile vatandaşlar evlerinde korku içinde yaşıyor. Önceki gün yaşanan olayda yerleşim yerine inen ayıyı köpekler kovaladı.

“KORKUYORUZ”

Şüküfe Güvenç açıklamasında korktuklarını dile getirerek, ayıların ürünlerine zarar verdiklerini belirtti. Ses çıkartarak ayıları evlerinden uzak tutmak istediklerini söyleyen mahalle sakini ayıların aç kaldıkları zaman evlerine girmelerinden korktuklarını ifade etti.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı